MITAR TRAGIČAR: Sitijev vunderkind servirao poraz Jokanoviću i najavio blistavu karijeru!
Mitrović u duelu sa Fabanom Delfom, Foto: Reuter

liga kup

Devetnaestogodišnji Španac pokazao delić svog talenta

Sudar dva istomišljenika kada je reč o fudbalskoj filozofiji pripao je Gvardioli i njegovom Sitiju, koji je savladao Fulam Slaviše Jokanovića rezultatom 2:0 u okviru Liga kupa.

Heroj pobede Građana bio je talentovani Brahim Diaz koji je sa dva postignuta gola zasluženo poneo epitet najboljeg pojedinaca meča. Tragičar kod prvog gola Mančester Sitija bio je naš Aleksandar Mitrović koga je pogdiila lopta u 18. minutu posle šuta Diaza, promenila je smer i Fulam je primio gol.

Na početku drugog dela ponovo je pogodio 19-godišni Španac i time stavio tačku na utakmicu, u kojoj su izabranici Pepa Gvardiole dominirali tokom svih 90 minuta. Gosti nisu imali nijednu izglednu šansu na meču, a reprezentativac Srbije je odigrao ceo meč za tim Slaviše Jokanovića.

Ne cvetaju ruže Jokanoviću na klupi Fulama i ne delujue nemoguće da u bližoj budućnosti Srbin napusti klupu londonskog tima.