SL: Efikasno kolo u srpskom fudbalu! Vukanović probudio zver u sebi, Nišlije povećale prednost nad Partizanom...
Superliga Srbije, Foto: Filip Plavčić

superliga, 14. kolo

Fudbaleri Spartaka i Zemuna odigrali su danas 2:2 (2:0) u utakmici vanrednog 14. kola Superlige Srbije.

Subotičani su posle prvog poluvremena imali dva gola prednosti, ali je junak Zemunaca bio "rezervista" Namibijac Henrik Somaeb.

Istovremeno, u duelu debitanata Proleter je slavio je u Vranju protiv Dinama 4:2 (1:1). To je Novosađanima bio peti uzastopni prvenstveni trijumf.

Fudbaleri Radničkog iz Niša pobedili su danas na svom terenu ekipu Mačve sa 3:0, u utakmici 14. kola Super lige Srbije.

Golove za ekipu Nenada Lalatovića postigli su Taras Bondarenko u 20, Lazar Ranđelović u 68. i Slađan Nikodijević u 79. minutu.

Ubedljivu pobedu zabeležili su i fudbaleri Napretka koji su na svom terenu slavili protiv Mladosti sa 4:1. Aleksa Vukanović je postigao tri gola za pobednički tim - u 23, 26. i 75. minutu, a u strelce se upisao i Marko Marinković u 57. minutu. Jedini gol za gostujući tim postigao je Janko Tumbašević u 10. minutu.

Fudbaleri Vojvodine su na svom terenu pobedili Radnik sa 1:0, a strelac je bio Milan Đurić u osmom minutu. Ekipa iz Novog Sada je osma na tabeli sa 21 bodom, dok je Radnik na 14. mestu sa 12.

Fudbaleri Voždovca su na svom terenu bili bolji od Rada sa 2:0. Golove su postigli Aleksandar Jevtić u 28. i Filip Stuparević u 89. minutu.