PRELUDA UTAKMICA U SUPERLIGI: Tri gola iz tri penala, dva u nadoknadi drugog poluvremena!
Logo Superlige, Foto: Superliga Srbije

13. kolo srpskog prvenstva

Zaista neverovatan meč!

U poslednjoj utakmici 13. kola Superlige utakmica Mladost – Spartak završena je rezultatom 2:1.

Strelci su bili Aleksandar Pejović (dva gola) za domaće i Stefan Denković za goste.

Utakmicu u Lučanima obeležile su itekako uzbudljive završnice prvog i drugog poluvremena. Za kraj prvog dela igre je sudija Široki pokazao prvi put na belu tačku sa koje je Pejovićdomaćinu doneo prednost u 46. minutu.

Neško Milovanović
Neško Milovanović foto: Fonet/aleksandar Koković

Spartak je nakon toga imao svega par prilika i udaraca ka Rosićevom golu, ali je umalo došao do boda golom u poslednjem minutu meča. Novi jedanaesterac, sada na drugoj strani, a strelac je bio Denković za 1:1.

Međutim, tu nije bio kraj pošto je Široki u 93. minutu opet dosudio kazneni udarac, a kao i u prvom poluvremenu, Pejović šutirao. Ponovo je bio precizan i doneo je tri boda Mladosti u 93. minutu.

Superliga 13. kolo:

Subota:

Zemun – Voždovac 2:1 (2:1) (Mrkaić 5, 17 – Ješić 10)

Partizan – Napredak 1:1 (1:0) (Nikolić 12 – Vukanović 62)

Rad – Radnički Niš 0:0

Radnik – Čukarički 1:0 (0:0) (Stojanović 86)

Vojvodina – Dinamo Vranje 2:0 (2:0) (Eze 34, 45+3)

Bačka – Proleter 0:1 (0:1) (Čolović 2)

Nedelja:

Mačva – Crvena zvezda 0:2 (0:1) (Pavkov 38, Jovančić 61)

Mladost Lučani – Spartak Subotica 2:1 (1:0) (Pejović 45+1 penal, 90+3 penal– Denković 90 penal)