Mertens režirao ludnicu u Napulju, derbi pod Vezuvom nije razočarao! Spektakl u Sasuolu, kiša golova u Italiji!
Dris Mertens - junak Napulja, Foto: Reuters

SERIJA A, 10. KOLO

Sjajan meč u Ređe Emiliji

Fudbaleri Napolija ugostili su Romu u derbi utakmici 10. kola Serije A i odigrali nerešeno - 1:1.

Gost iz Rima poveo je golom Stefana el Šaravija u 14. minutu. Kada se činilo da će Vučica odneti "ceo plen" gol za Napolitance postigao je Dris Mertens, u 90. minutu.

Protivnik Crvene zvezde u Ligi šampiona koliko-toliko je zadržao korak za vodećim Juventusom. Stara dama ima 28 bodova, a momci Karla Anćelotija šest manje. Roma je peta sa 15 bodova. Nikola Maksimović je ceo meč presedeo na klupi, dok je kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov sve vreme bio na terenu u dresu Rome.

Slavlje igrača Bolonje u Sasuolu
Slavlje igrača Bolonje u Sasuolu foto: AP

U prvom meču dana, fudbaleri Sasuola i Bolonje su u odličnom meču 10. kola Serije A odigrali bez pobednika 2:2 (1:1).

Bolonja je već na početku iznenadila domaće navjače. Santander je asistirao, a legendarni Rodrigo Palasio je pogodio metu.

Petnaestak minuta kasnije stigao je odgovor ekipe iz Ređe Emilije - fantastičan udarac Marlona sa 25 metara za izjedančenje Sasuola.

Gosti su ponovo došli do vođstva u 56. minutu kada je posle kornera Gonzalez glavom vratio loptu u peterac, a Mbaje je smestio u mrežu.

Sasuolo je do boda stigao u 85. minutu, iz penale je bio precizan Boateng i time stavio tačku na ovu izuzetnu fudbalsku predstavu.

Filip Đuričić igrao je svih 90 minuta za domaćina.

Što se tiče termina od 15 časova:

Fudbaleri Frozinonea pobedili su u gostima SPAL sa 3:0 u 10. kolu i tako došli do prvog trijumfa u italijanskoj Seriji A ove sezone.

Frozinone je do ovog kola imao svega dva boda, ali su danas na gostovanju uspeli da upišu trijumf i tako pokažu da su u usponu forme, posle remija u prethodnom kolu sa Empolijem.

Golove za pobedu Frozinonea postigli su Raman Šibsa u 40, Kamilo Kjano u 53. i Andrea Pinamonti u 90. minutu.

Frozinone je 19. sa pet bodova, dok je SPAL 15. sa 12. Fudbaleri Kaljarija sa 2:1 pobedili su Kjevo, dok su Đenova i Udineze igrali nerešeno 2:2.

U pretposlednjem meču dana, ekipa Milana je na svom terenu savladala je Sampdoriju rezultatom 3:2.

Prava goleada viđena je na ‘Đuzepe Meaci’, a čak četiri od pet golova postignuta su u prvom poluvremenu.

Strelci za Milan bili su Kutrone u 17, Iguain u 36 i Suso u 62. minutu, dok su za goste precizni bili Saponara u 21. i sada već legendarni Fabio Kvaljarela u 31. minutu.

Serija A, 10. kolo:

Subota

Atalanta – Parma 3:0 (0:0) (Đaljiolo 55ag, Palomino 72, Manćini 80)

Empoli – Juventus 1:2 (1:0) (Kaputo 28 – Ronaldo 54pen, 70)

Torino – Fjorentina 1:1 (1:1) (Lafont 13ag – Benasi 2)

Nedelja

Sasuolo – Bolonja 2:2 (1:1) (Marlon 17, Boateng 86 pen – Palasio 2, Mbaje 56)

Đenova – Udineze 2:2 (1:0) (Romulo 32, Romero 67 – Lazanja 65, De Paul 70)

Kaljari – Kjevo 2:1 (1:0) (Pavoleti 15, Kastro 59 – Stepinski 79)

SPAL – Frozinone 0:3 (0:1) (Čisbah 40, Kjano 53, Pinamonti 89)

Milan – Sampdorija 3:2 (2:2) (Kutrone 17, Iguain 36, Suso 62 – Saponara 21, Kvaljarela 31)

Napoli – Roma 1:1 (0:1) (Mertens 90+ - El Šaravi 14)