LUDILO U NEMAČKOJ: Herta iznenadila Borusiju, šampion prema planu, Fortuna zakucana za dno
Džejson Sančo, Foto: Reuter/Leon Kuegeler

BuNDESLIGA, 9. KOLO

Berlinski tim odigrao za Bajern Minhen

Ludo deveto kolo Bundeslige nastavljeno je i u subotu.

Branilac titule Bajern iz Minhena savladao je Majnc sa 2:1. Poveo je minhenski tim golom Gorecke u 39. minutu. Izjedančio je Boetijus u 48, a Alkantara je pogodio u 62. za nova Bajernova tri boda.

Berlinska Herta je odigrala za tim iz Minhena tako što je remizirala sa vodećom Borusijom iz Dortmunda 2:2. Golove na obe strane su postigli Džejson Sančo u 27. i 61. minutu, a dvostruki strelac za Hertu bio je Salomon Kalu u 41. minutu i u nadonadi vremena sa penala.

Volfsburg je slavio protiv Fortune iz Dizeldorfa sa 3:0. Strelci su bili Veghorst u 41. minutu sa penala, Brekalo je povisio na 2:0 u 73., a Gincek je u 80. minutu postavio konačan rezultat.

Augsburg je upisao nova tri boda trijumfom nad Hanoverom. Utakmica je završena rezultatom 2:1. Augsburg je poveo golom Ranija Kedire u 8. minutu, na 2:0 povisio je Finbogason sa bele tačke, a jedini gol za Hanover postigao je Bebu u 72. minutu.

U poslednjem meču dana, u 18.30, sastaju se Hofenhajm i Štutgart.

Petak

Frajbrug - Menhengladbah 3:1 (Petersen 1. penal, Valdšmit 57, Heler 90+4 - Azar 20. penal)