ESPANJOL DIŠE BARSI ZA VRATOM: Valjadolid pretekao Real, Hetafe posle drame do sva tri boda, Eibar remizirao!
Slavlje fudbalera Espanjola, Foto: EPA/Javier Blasco

9. kolo španske lige

Srbin je odigrao ceo meč za gostujući tim

Hetafe je na gostovanju u predgrađu Madrida savladao Rajo Valjekano rezultatom 2:1.

Prvo poluvreme nije donelo ništa zanimljivo, delovalo je da neće biti golova, ali je onda usledilo desetominutno ludilo u Valjekasu.

Folker je doveo Hetafe u prednost u 63. minutu, da bi potom Akijeme bio tragičar pošto je zatresao svoju mrežu.

Šest minuta kasnije De Tomas je baš na asistenciju Akijemea postavio konačan rezultat, izuzetnim volej udarcem savladao je golmana Raja.

Nemanja Maksimović je proveo svih 90 minuta na meču.

Na drugom meču dana, Eibar i Atletik Bilbao su remizirali sa 1:1, a strelci su bili Čarls za domaćina i Injaki Vilijams za goste.

U pretposlednjem meču dana Espanjol je golovima Iglesijasa došao do pobede nad Ueskom od 2:0 (za Uesku je Aleksandar Jovanović branio svih 90 minuta) i to pogocima Borhe Iglesijasa.

U poslednjem meču dana Valjadolid je iznenadio Betis u gostima sa 1:0 golom Antonita u 35. minutu.

Primera, 9. kolo:

Petak: Selta Vigo - Alaves 0:1 (0:0) (Pina 58)

Subota:

Real Madrid - Levante 1:2 (0:2) (Marselo 72 - Morales 6, Marti 13)

Valensija - Leganes 1:1 (0:0) (Gaja 85 - Gumbau 63)

Viljareal - Atletiko Madrid 1:1 (0:0) (Gaspar 65 - Luis 51)

Barselona - Sevilja 4:2 (2:0) Nedelja: Rajo Valjekano - Hetafe 1:2 (0:0) (De Tomas 73 - Folker 63, Akijeme 67)

Eibar - Atletik Bilbao 1:1 (1:1) (Čarls 17 - Injaki Vilijams 21)

Ueska - Espanjol 0:2 (0:1) (Iglesijas 41, 64)

Betis - Valjadolid 0:1 (0:1) (Antonito 35) Ponedeljak: 21.00 Real Sosijedad - Đirona