RAD IZBEGAO KATASTROFU NA MARAKANI: Boaći i Gobeljić razgradili Građevinare, Zvezda je penicilin za klub s Banjice
FK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

Superliga, 12. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

Objavljeno: 20:57h

Crvena zvezda je upisala još jedan trijumf u domaćoj Superligi, pošto je ove subotnje večeri na Marakani stradao Rad rezultatom 3:1 (2:0).

Pogotke za crveno-bele postigli su Ričmond Boaći (x2) i Marko Gobeljić, dok je počasni gol za Građevinare dao Nemanja Marinković na asistenciju Stefana Mihajlovića u 78. minutu.

Vladan Milojević
Vladan Milojević foto: AP/Thibault Camus

Inače, bio je ovo deveti vezan trijumf Zvezde nad Radom, stoga se može reći da su crveno-beli pravi penicilin za komšije sa Banjice.

Evo i pogleda na tabelu Superlige posle odigranih nepunih 12 kola.

89' Čaušić je bio u šansi posle asistencije Simića i Boaćijevog propuštanja lopte. Odbranio je Marković i poslao loptu u korner.

78' Rad postiže počasni pogodak preko Marinkovića!

73' Stefan Mihajlović je bio u šansi da smanji na 3:1, ali je promašio gotovo prazan gol glavom sa nekoliko metara. Ni samom Borjanu nije bilo jasno kako ovo nije pogodak.

57' 3:0 ZA CRVENU ZVEZDU! Rutinski pogodak Boaćija, Slavoljub Srnić je bio asistent.

54' Interesantan pokušaj Gobeljića, umalo da savlada golmana Rada. Čini se da je centrirao, ali je Dušan Marković morao da boksuje loptu u korner.

48' Boaći je postigao gol, ali je sudija signalizirao ofsajd posle centaršuta Jovičića.

46' Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME!

45' 2:0 ZA ZVEZDU! Veoma lep gol Marka Gobeljića i to na centaršut Miloša Degeneka. Dakle, štoper je asistirao levom beku... Odlična asistencija, mora se priznati, još bolje ubacivanje...

39' KAKO SMO REKLI DA JE MEČ DOSADAN, RIČMOND BOAĆI POSTIŽE GOL, PRAKTIČNO NI IZ ČEGA. Zato je majstor... Centrirao je Lorenco Ebesilio, a momak iz Gane se poklonio i glavom matirao Markovića.

37' Kakvo je stanje na tribinama, takvo je i na terenu. A, kako je na tribinama, pogledajte OVDE.

23' Mladenović je probao levom nogom, pravo u dobro postavljenog Borjana.

10' Stojković je lepo centrirao u kazneni prostor na drugu stativu. Centaršut je preleteo sve igrače i stigao do Boaćija koji je bio sam malo iskosa i mogao je da šutira iz blizine ka golu Rada, ali je hteo da uposli Gobeljića na gol liniji. Šipčić je otklonio opasnost.

7' Nema uzbuđenja pred golovima za sada.