TZV. KOSOVO GAZI 4. DIVIZIJOM: Nova pobeda južne srpske pokrajine, Rumuni nam dišu za vratom!
Navijači tzv. Kosova, Foto: Reuters

LIGA NACIJA, 3. KOLO

Veliki preokret Portugalaca

Objavljeno: 23:05h

Litvanija je uspela da stigne vođstvo Rumunije iz prvog poluvremena ali ipak nisu uspeli da osvoje ni bod pošto su gosti u samom kraju utakmice odneli ceo plen.

Ekipa iz našeg komšiluka je povela u 13. golom Aleksandru Čipčiua, dok su domaćini uspeli da dođu do izjednačenja u poslednjem minutu meča, a precizan je bio Arturas Žulpa, ali to nije bilo dovoljno ni za bod pošto je pobedu doneo Aleksandru Maksim u četvrtom minutu nadoknade.

OVDE pročitajte kako je naša reprezentacija odigrala svoju prvu utakmicu u istoriji protiv Crne Gore.

Izrael je na svom terenu uspeo da savlada reprezentaciju Škotske posle preokreta, rezultat je bio 2:1.

Gosti su poveli golom Čarlija Mulgrua u 25. minutu, ali su domaćini do preokreta stigli golom Dora Perca u 52. i auto golom Kirena Tarnija u 75.

Poljaci su na svom terenu poraženi od aktuelnih šampiona Evrope, ekipe Portugala rezultatom 3:2.

Poljaci su poveli golom Pjateka koji igra neverovatno u ovoj sezoni u 18, gosti su preokrenuli golovima takođe fantastičnog Andrea Silve u 31. i autogolom Kamila Glika u 43, dok je pogodak vredan tri boda postigao drugi Silva, Bernardo, a konačan rezultat postavio je Kuba Blažčikovski u 77. minutu.

Kosovo je nastavilo sa sjajsnim rezultatima i savladalo Maltu kao domaćin rezultatom 3:1. Inače, ova nepriznata država je zabeležila sedam utakmica bez poraza u nizu, od kojih je čak šest pobeda.

Golove su postigli Benjamin Kololi u 30. odnosno 81. i Vedat Murić u 68, dok je jedini gol za goste postigao Andrei Agius.

U drugom meču grupe lige D, grupe 3, Azerbejdžan je kao gost slavio protiv Farskih Ostrva rezultatom 3:0.

Golove za pulene Gurbana Gurbanova postigli su Oliveira u 28 odnosno 67. i Nazarov u 67.

Trenutno je u toku utakmica između Rusije i Švedske gde je trenutno nerešeno (0:0) na poluvremenu.