SEVLJA ZASELA NA ČELO LIGE: Simeone i njegovih 1:0, Valjadolid zakucao Uesku za dno, Barsa ne može da pobedi!

primera, 8. kolo

Madriđani se popeli na prvo mesto Primere

U prvoj utakmici dana u Primeri Real Valjadolid je slavio protiv Ueske rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Ruben Alkaraz u 28. minutu utakmice.

Ueska je ovim porazom zakucana na dno Primere pošto je u dosadašnjem toku uspela da osvoji samo pet poena od čega četiri u prva dva kola, dok se Valjadolid posle trijumfa nalazi na visokom sedmom mestu sa 12 osvojenih bodova.

Atletiko Madrid je na svom terenu slavio protiv Betisa sa rezultatom (1:0) na koji smo se već navikli kada je u pitanju klub koji vodi Čolo Simeone, iako je klub iz Andaluzje imao inicijativu tokom većeg dela utakmice.

Jedini gol na meču postigao je Anhel Korea u 74. minutu utakmice.

Sevilja je savladala Seltu Vigo na svom Sančez Pizhuanu rezultatom 2:1 i zasela na prvo mesto Primere, barem dok Barselona ne odigra svoj meč ovog kola protiv Valensije.

Golove za tim iz Andaluzije postigli su Pablo Sarabija i Visam Ben Jeder u 39. odnosno 61. minutu, dok je rezultat smanjio Sofinal Bufal pogotkom pet minuta pre kraja utakmice.

Espanjol je na svom stadionu savladao Viljareal rezultatom 3:1, a golove su postgli Ernan Perez u 7, Serhi Darder u 79. i Pablo Piati u drugom minutu nadoknade. Jedini gol za "Žutu podmornicu" postigao je Toko Ekambi u poslednjem minutu prvog poluvremena.

Klub iz Katalonije je ovom pobedom izbio na petu poziciju i broji 14 poena, dok se Viljareal nalazi u katastrofalnoj formi i trenutno su 16. sa osam osvojenih bodova.

U poslednjem meču dana Barselona i Valensija odigrali su 1:1. Poveli su "slepi miševi" već u drugom minutu preko Garaja, a izjednačio je Mesi u 23. minutu.

NE PROPUSTITE

Alaves je hit Primere, Real ne zna za gol četiri meča, Eibar posle drame do pobede, Levante slavio na Koloseumu!