TRI TIMA DELE PRVO MESTO: Emeri pogodio Jokana petardom, Čelsi silan, častan remi u derbiju kola!

premijer liga, 8. kolo

Fudbalska rapsodija Tobdžija

Fulam Slaviše Jokanovića doživeo je pravi debakl na Emiratima od sjajnog Arsenala, koji zabeležio deveti uzastopni trijumf u svm takmičenjima 5:1 (1:1). Izabranici Unaiji Emerija potpuno su razbili komšijskog rivala u drugom poluvremenu, dali su čak četiri gola, a pritom su i prikazali izuzetno dopadljiv fudbal.

Lakazet je u 12. minutu načeo Fulam, posle pravovremene asisistencije Monreala Francuz se izuzetno snašao na pet metara. Jokanovićev tim je izjednačio u najboljem momentu, na isteku prvih 45 Širle je inteligentno bocnuo Lena i poravnao rezultat.

U nastavku: fudbalska rapsodija fudbalera Arsenala, Fulam potpuno razibjen, golovi za špice i dominacija Emerijeve čete.

Na scenu je stupio inspirsani Lakazet i usledila je magija, odlično se okrenuo i sa nekih 25 metara poslao projektil u gol Jokanovićeve ekipe - nedobranjivo.

Bile su raspoložene Tobdžije za igru, a u 67. minutu usledila je nova čarolija, asistencija Obamejanga i šmekerski gol Arona Remzija, petom je u svom stilu potpuno iznendaio golmana Fulama.

Kraj meča je obežio Pjer-Emerik Obamejang sa dva gola potpuno je potopio Fulam i tako naneo Slaviši Jokanoviću najteži poraz u trenerskoj karijeri.

U poslednjoj utakmici dana, ali i derbiju za prvo kolo Liverpul i Mančester Siti pošteno su podelili bodove pošto je utakmica završena rezultatom 0:0.

Ovo je verovatno i najrealniji rezultat pošto su obe ekipe zaslužile taj jedan bod, ali su Građani u 86. minutu propustili da uzmu ceo plen pošto je Marez lansirao loput preko gola sa bele tačke.

Posle ove podele bodova tri tima na tabeli dele prvo mesto sa istim broj bodova, Mančester Siti, Liverpul i Čelsi - 20.

Premijer liga - 8. KOLO

Petak:

Brajton - Vest Hem 1:0 (1:0) (Mari 25)

Subota:

Votford – Bornmut 0:4 (0:3) (Bruks 14, King 33 penal, 45, Vilson 46)

Kristal Palas - Vulverhempton 0:1 (0:0) (Doerti 56)

Totenhem – Kardif 1:0 (1:0) (Dajer 8)

Barnli – Hadersfild 1:1 (1:0) (Vouks 20 – Šindler 66)

Lester – Everton 1:2 (1:1) (Pereira 40 – Rišarlison 7, Sigurdson 77)

Mančester junajted - Njukasl 3:2 (0:2) (Mata 70, Marsijal 76, Sančez 90 - Kenedi 7, Muto 10)