SJAJAN DAN ZA NOVOSADSKE KLUBOVE: Proleter razbio Munze, Voša slavila drugi put za redom, Dinamu novi trijumf!

Superliga, 10. kolo

Fantastični dani za novosadski fudbal, na programu ove nedelje čak sedam mečeva

Fudbaleri Vojvodine pobedili su danas na gostovanju subotički Spartak sa 1:0, u utakmici 10. kola Super lige Srbije.

Jedini gol postigao je Damjan Gojkov u 85. minutu.

To je druga uzastopna pobeda Vojvodine u prvenstvu, ukupno četvrta, i zauzima šesto mesto na tabeli sa 15 bodova.

Spartak je pretrpeo sedmi poraz u ligi, a treći uzastopni, i pretposlednji je na tabeli sa sedam bodova.

Proleter je kao domaćin u Novom Sadu pobedio Zemun sa 4:1. Domaći su poveli u 11. minutu golom Ognjena Krasića, dva minuta kasnije prednost je udvostručio Srđan Vujaklija, a treći gol postigao je Stefan Čolović u 36. minutu. Pogodak za beogradski tim postigao je Dušan Savić u 67. minutu, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Andrejević u 81. minutu.

Proleter je posle treće pobede u ligi deveti na tabeli sa 11 bodova, a Zemun zauzima 11. mesto sa dva boda manje.

Radnički i Partizan su podelili bodove (2:2), a dešavanja sa tog meča mogli ste da pratite ovde. Bez pobednika završene je i meč između kruševačkog Napretka i Čukaričkog (1:1). Poveli su Čarapani golom Nikole Boranijaševića u nadoknadi prvog poluvremena, a izjednačio je Boris Kopitović u 77. minutu.

U preostala tri duela slavili su domaćini minimalnim rezultatima. Voždovac je pobedio Radnik iz Surdulice sa 1:0, a gol je postigao Filip Stuparević u 80. minutu. Bačka je bila bolja od Rada pogotkom Mićića u 39. minutu, a pobedu Dinamu protiv Mačve doneo je Dimitrov u 52. minutu. Mačva je utakmicu završila sa deset igrača pošto je u 91. minutu isključen Gavrić.

Superliga Srbije, 10. kolo:

Subota: Crvena zvezda - Mladost 2:1 (0:0) (Kafu 51 p, Jovičić 68 - Jevremović 65)

Nedelja:

Proleter - Zemun 4:1 (3:0) (Krasić 11, Vujaklija 13, Čolović 36, Andrejević 81 - Savić 67) Spartak - Vojvodina 0:1 (0:0) (Gojkov 86)

Dinamo - Mačva 1:0 (0:0)