Super Mario i CR7 srušili Napolitance, Inter rutinski sa Kaljarijem!

SERIJA A, 7. KOLO

Juventus sada ima 21 bod iz sedam utakmica, dok je Napoli drugi sa 15 bodova.

Objavljeno: 22:28h

Fudbaleri Juventusa pobedili su Napoli sa 3:1 u meču sedmog kola italijanske Serije A posle preokreta.

Napoli je poveo sa 1:0 u desetom minutu golom Drisa Mertensa iz peterca, posle uigrane akcije, niza kratkih pasova i asistencije Kaljehona.

Juventus uspeva da izjednači do poluvremena pogotkom Marija Mandžukića koji će se još jednom upisati u strelce do kraja meča.

Kristijano Ronaldo nije dao gol, ali je u 26. minutu izvrsno poslužio Mandžukića koji je skočio i sa pet metara glavom doneo poravnanje Juveu.

Isti igrač u 49. minutu preokreće. Hrvat se našao na pravom mestu u pravom trenutku. Ronaldo je šutirao sa dvadesetak metara, lopta se odbila od stative gola Napolija i pravo na nogu taličnom napadaču koji je lako sproveo iza leđa Davida Ospine po drugi put.

Stvari po Napoli postaju teže pošto bek Rui Mario dobija crveni karton u 58. minutu, da bi pitanje pobednika rešio Leonardo Bonuči. On je u 76. minutu bio najviši u skoku posle kornera koji je izveo Ronaldo i tako upisao drugu asistenciju, a Bonuči dao treći gol za torinske crno-bele.

Taj gol će biti dovoljan za pobedu i učvršćivanje na prvom mestu pošto Juventus sada ima 21 bod iz sedam utakmica, dok je Napoli drugi sa 15 bodova.

Fudbaleri Intera su u poslednjem meču dana savladali Kaljari sa 2:0.

Martinez je u 12. minutu pogodio za 1:0, a pobedonosni gol postigao je Politano u 89.

Ovom pobedom "neroazuri" su došli do četvrte pobede i 13 boda, dok je Kaljari na 16. mestu sa 6 bodova.

Serija A, sedmo kolo: Juventus – Napoli 3:1 (1:1) Mandžukić 26, 49, Bonuči 76 – Mertens 10

Roma – Lacio 3:1 (1:0) Pelegrini 45, Kolarov 71 - Imobile 66

Inter – Kaljari 2:0 (1:0)