LEVANTE OSETIO SEVILJIN BES: Šest komada, šest komada, to je naša nada!

Primera, 5. kolo

Ben Jeder x3

Objavljeno: 14:45h

Postigao je gol za 0:1, ali je Rožer izjednačio u 12. minutu na 1:1 i tako je najavio pravu goleadu koja se i desila u nastavku.

Kariko je doveo Sevilju u prednost od 1:2, a onda je na drugoj strani Morales imao priliku da izjednači iz penala, ali je golman Vaclik odbranio njegov udarac. Svakako, odlučujući trenutak meča. Do kraja poluvremena Ben Jeder je uspeo da sa dva gola dotuče domaćina. Do petog gola Sevilja stiže u 49. minutu, a do šestog u 59. minutu, a postigli su ih Silva i Sarabija!

U sudijskoj nadoknadi vremena, navijači Levantea su imali razlog bar za mlaki aplauz - Simon je svojim pogotkom postavio konačan rezulat.

Sevilja se ovom pobedom probila na šestu poziciju, dok je Levante ostao 15.