SL: Rad u nadoknadi do pobede, Zemun lako protiv Mačve, trijumf Mladosti nad Bačkom!

superliga, 8. kolo

Odigrani su subotnji mečevi

Fudbaleri Rada savladali su u gostima ekipu Dinama iz Vranja sa 1:0 u meču 8. kolu Superlige.

Pobedu gostima doneo je štoper Nikola Šipčić u nadoknadi vremena čime je materijalizovano nešto boljih finalnih deset minuta, a do kraja utakmice ostalo je premalo vremena da bi momci Dragana Antića uzvratili.

U narednom kolu Dinamo gostuje Napretku u Kruševcu, dok će Rad pred svojim navijačima biti domaćin Radu.

U Šapcu je slavio Zemun - 2:0. To je prva pobede Gornjovarošana na strani ove sezone, a obezbedio ju im je mladi krilni napadač Filip Kukuličić. On je prvi put pogodio u samom finišu prvog dela. Drugi put mreža domaćina zatresla u 62. minutu i to je bio kraj nada Šapčana da mogu do bodova.

Isti rezultat i u Bačkoj Palanci. Tamo je lučanska Mladost slavila, a OFK Bačka upisala treći poraz u poslednja četiti susreta i to nakon što je promašila penal u prvom poluvremenu. Janko Tumbasević je načeo Vojvođane, da bi ih u 78. minutu sa bele tačke dokusurio Aleksandar Pejović.

Bačka - Mladost 0:2 (0:0) Tumbasević 49, Pejović 78

Crvena zvezda - Radnik 6:0 (2:0) Boaći 33, 62, Marin 41, Kafu 52, Čaušić 73, Stojiljković 81