Junajted srušio Votford - Matić pocrveneo, Klop bolji od Poketina, Jokan ne može protiv Sitija!

Premijer liga 5. kolo

Izgleda da je ovo stvarno njihova sezona

Na otvaranju petog kola Premijer lige Liverpul je u gostima preslušao Totenhem i slavio rezultatom 2:0.

Golove su postigli Žoržinjo Vajnaldum u 39. i Roberto Firmino u 54. a rezultat je smanjio Erik Lamela pogotkom u 93. minutu utakmice.

Pogodak koji je postigao Holanđanin je veoma zanimljiv jer je to njegov prvi pogodak na gostujućim terenima od kada je stigao u Englesku 2015. godine.

Firmino i Vajnaldum
Firmino i Vajnaldum foto: Reuters

Ovo je peta pobeda čete Jirgena Klopa u isto toliko utakmica, pa je njegov tim sada na čelu tabele, ali Votford i Čelsi će imati priliku da se izjednače sa njima na prvom mestu Premijer liga Englske.

Od 16 časova se igralo pet utakmica a najzanimljivije je bilo na Vitalitiju, gde je domaći Bormut savladao Lester rezultatom 4:2.

Trešnjice su vodili čak 4.0, golove si dali Frejzer u 19, 37, Džošua King u 41. iz penala i Adam Smit u 81, ali su lukave Lisice ipak uspele da smanje rezultat u finišu golovima Medisona i Olbrajtona u 88. odnosno 89. minutu.

Kardif je iznenađujuće poveo protiv Čelsija u 16. minutu golom Sola Bambe, ali su do kraja poluvremena stvari došle na svoje pošto je Žiru dva puta asistirao Azaru.

U drugom poluvremenu plavci su samo povisili svoju prednost, prvo je Azar krunisao svoju odličnu het trikom golom iz penala u 80, da bi tri minuta kasnije Vilijan postavio konačan rezultat, 4:1. Ovom ubedljivom pobedom Plavci su se popeli na vrh Premijer lige pošto imaju bolju gol razliku od Liverpula.

Hadresfild je nastavio sa katastrofalnim rezultatim, pa tako nije pobedio ni u petom kolu, Kristal Palas je slavio u gostima rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Vilfred Zaha u 38. minutu meča.

Mančester Siti je očekivano slavio, pošto je ekipa Pepa Gvardiole slavila protiv Fulama koji vodi Slaviša Jokanović rezultatom 3:0.

Golove za Građane postigli su Liroj Sane u 2, David Silva u 21, a konačan rezultat postavio je Rahim Sterling u 47. minutu.

Arsenal pronalazi formu posle katastrofalnog početka sezone i dva poraza za redom, ovoga puta savladali su Njukasl u gostima rezultatom 2:1 za treću pobedu u nizu.

Golove su postigli Granit Džaka u 49. i Mesut Ozil 59, da bi rezultat smanjio Kiren Klark svojim golom u 91. minutu.

Маnčester Junajted je naneo prvi prvenstveni poraz Votfordu u novoj sezoni i to na njegovom Vikarejdž Roudu.

Tim Žozea Murinja je pobedu obezbedio u prvih 45 minuta kada je stigao do prednosti od dva gola. Vođstvo je doneo Romelu Lukaku, na pomalo neobičan način pošto je loptu ubacio telom u mrežu u 35. minutu. Tri minuta kasnije minijatura Smolinga u petercu ”stršljenova” i poluvolej koji je završio iza leđa Fostera.

Mnogo bolje je igrao Votford u nastavku, a uspeo je da postigne i gol. Učinio je to Andre Grej u 65. minutu. Veliku šansu za izjednačenje imali su domaći u poslednjim trenucima, Kabasele je šutirao glavom, ali je David de Hea spasio pobedu svom timu.

U 94. minutu je zbog drugog žutog kartona isključen srpski reprezentativac Nemanja Matić.

Svi rezultati 5. kola:

Subota

Totenhem - Liverpul 1:2 (Lamela 90+3 - Vajnaldum 39, Firmino 54) Bornmut - Lester 4:2 (3:0)

(Frejzer 19, 37, King (p)41, Smit 81 - Medison 88, Olbrajton 89)

Čelsi - Kardif 4:1 (2:1)

(Azar 37,44,(p)80, Vilijan 83 - Bamba 16)

Hadersfild - Kristal Palas 0:1 (0:1) (Zaha 38)

Mančester siti - Fulam 3:0 (2:0)