Napoli unakažen u Đenovi, Lacio konačno do pobede, spektakl u Sasuolu!

serija a

Nikola Milenković na poziciji desnog beka je ceo meč odigrao za "Violu"

Fudbaleri Fiorentine savladali su Udineze minimalnim rezultatom (1:0) u prvom meču nedeljnog programa trećeg kola Serije A.

"Ljubičasti" su bili bolji gotovo tokom čitavog meča, a jedini gol delo je Benasija u 73. minutu kada je Federiko Kjeza, sin legendarnog Enrikea, odlično uposlio reprezentativca Italije, a njemu nije bilo teško da zakuca loptu pod prečku "zebri".

Za Fjorentinu je ceo meč odigrao biser našeg fudbala, Nikola Milenković na poziciji desnog beka.

Prvi rival Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige šampiona, Napoli, posle dve pobede na startu Serije A protiv Lacija na Olimpiku i Milana u Napulju, doživeo je debakl na Marasiju. Sampdorija je pobedila četu Karla Ančelotija – 3:0 (2:0).

Francuz Gregori Defrel je u prvom poluvremenu dva puta zatresao mrežu Napolitanaca, da bi u 75. mintu konačan rezultat postavio iskusni napadač Fabio Kvaljarela, koji je nekada nosio dres tima iz Napulja.

Gosti su imali više posed lopte, ali nisu nalazili put do mreže domaćina. S druge strane, od četiri šuta u okvir gola Sampdorija je tri puta matirala Kolumbijca Davida Ospinu, koji je ovog leta stigao podno Vezuva na pozajmicu iz Arsenala

Lacio je konačno u trećem meču sezone uspeo da slavi. Na jedvite jade pobeđen je na Olimpiku debitant u Seriji A, Frozinone, a jedini gol za Rimljane postigao je Španac, Luis Alberto.

Za domaćina svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić, dok je na klupi ostao nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Dušan Basta.

Goleada je viđena u Sasuolou, gde su zeleno-beli pobedili Đenovu – 5:3, dok je Kaljari iznenadio u Bergamu trijumfom proitiv Atalante, pogotkom Barele