Mitrov kiks spasao Brajton, Luka nije pomogao Palasu, Čelsi siguran, Voker doneo pobedu Šampionu!

premijer liga 4. kolo

Mitrović je pored pogodka, skrivio penal koji je Fulam koštao celog plena

Objavljeno: 22:26h

Napadač Fulama Aleksandar Mitrović nastavio je da puni protivničke mreže u PL, ali je u završnici meča sa Brajtonom i kiksnuo, pa je tako domaćina počastio penalom posle kojeg je Gleni Mari postigao gol za konačnih 2:2 u utakmici četvrtog kola Premijer lige.

Brajton je bolje počeo meč i u 25. minutu sudija je svirao penal za domaće posle prekršaja Lusijana Vijeta. Paskal Gros je šutirao sa kreča, ali je Markus Betineli sjajno reagovao.

Kazna za ovaj promašaj stigla je dva minuta pre kraja prvog poluvremena, a strelac vodećeg gola za Fulam bio je Andre Širle.

Posle Mitrovićevog pogotka u 62. minutu delovalo je da je sve gotovo, ali se domaći nisu predavali i u 67. minutu Mari je iskoristio asistenciju Nokerta i najavio povratak u život.

Da bi na kraju Mitrovićev kiks i Marijeva sigurnost sa bele tačke u 87. minutu izbilli tri boda sa Fulamovog salda, pa će sa ovog gostovanja četa Slaviše Jokanovića odneti samo bod na Krejven Kotidž.

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Bornmuta sa 2:0.

Izabranici Mauricija Sarija su se mučili protiv "trešnjica" sve do 72. minuta kada je Pedro nakon serije driblinga napravio prostor za šut i savladao golmana Begovića.

Samo 13 minuta kasnije sjajan drugi gol je postigao Eden Azar. Igrači Čelsija su razmenjivali laserski precizne pasove na ivici kaznenog prostora, a onda se hitri Belgijanac prošetao do gola Bornmuta i postavio konačan rezultat.

Kristal Palas u kojem nastupa srpski "reprezentativac" Luka Milivojevi je na svom terenu izgubio sa 2:0 od Sautemptona, ekipa koja do ovog kola nije imala pobedu u Premijer ligi.

U zanimljivom i dinamičnom meču gosti su se bolje snašli i poveli golom Denija Ingsa na startu drugog poluvremena.

Vođstvo Sautemptona moglo je da bude i ubedljivija, ali u 65. minutu Vejn Henesi odbranio je penal Čarliju Ostinu.

Ipak, konačan rezultat postavio je Pjer Emil Hojbjerg u drugom minutu sudijske nadoknade. Luka Milivojević odigrao je celu utakmicu za Kristal Palas.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas Njukasl sa 2:1.

Domaćin je poveo golom Rahima Sterlinga u osmom minutu, a u 30. je izjednačio Deandre Jedlin. Pobedu Sitiju u 52. doneo je Kajl Voker.

Siti je ostvario treću pobedu i sa 10 bodova je iza Liverpula i Čelsija, a ispred Totenhema i Votforda koji imaju maksimalan učinak, ali i po utakmicu manje.

Njukasl je posle četiri utakmice u zoni ispadanja sa jednim bodom.

Everton je remizirao sa Hadersfildom 1:1, dok je Vulverhempton minimalnim rezultatom bio bolji od Vest Hema u okviru četvrtog kola Premijer lige