Dortmund primio gol u 35. sekudi, pa razmontirao Lajpcig!   Majnc bolji do Švaba (VIDEO)

BUNDESLIGA, 1. KOLO

Dortmund primio gol u 35. sekudi, pa razmontirao Lajpcig! Majnc bolji do Švaba (VIDEO)

U narednom kolu Majnc gostuje Nirnbergu

Objavljeno: 08:34h

Fudbaleri Majnca pobedili su Štutgart u prvom kolu nove sezone u Bundesligi, a jedini pogodak na meču postigao je nigerijski napadač Entoni Judža, koji je u igru ušao sa klupe.

Jedini gol na Opel Areni viđen je u 76. minutu, kada je Nigerijac Judža, koji je u igru ušao samo devet minuta ranije, iskoristio asistenciju Šveđanina Robina Kvaisona.

U narednom kolu Majnc gostuje Nirnbergu, a Štutgart će prvog septembra dočekati šampiona Bajern Minhen.

Najveći kandidat da svrgne minhenski klub sa trona, Borusija Dortmund savladala je ubedljivo Lajpcig, rezultatom 4:1.

Na iznanađenje "Milionera" gosti su već u prvom minutu došli do vođstva golom Agustina, da bi ubrzo nakon toga usledio brutalan odgovor Dortmunda. Prvo je Daud glavom matirao čuvara mreže Lajpciga, da bi pred kraj poluvremena gostujući tim primio još dva gola. U 40. minutu je Sabicer je pogodio svoju mrežu, a tri minuta kasnije Vitsel se majstorski snašao u kaznenom i makazicama je poslao loptu iza leđa golmana. Konačan rezultat postavio je Marko Rojs.