DUŠAN TADIĆ - NOVI HEROJ AMSTERDAMA! Fudbalska umetnost i dalje živi, Srbin razvalio Dinamo! (VIDEO)

DOKTOR

Naš as već dominira u novom dresu koji je obukao posle Mundijala

Fudbaleri Ajaksa savladali su Dinamo Kijev sa 3:1 u prvoj utakmici plej-of za Ligu šampiona, a najzaslužniji za trijumf bio je upravo srpski reprezentativac koji je golom i asistencijom doprineo pobedi svoje ekipe

Na samom startu meča Dušan Tadić je sjajno asistirao Van de Beku koji je doveo domaćine u vođstvo. Slavlje u Amsterdamu nije dugo trajalo, pošto je na isteku 16. minuta Kedizora izjednačio. Konačan rezultat meča postavljen je u prvom poluvremenu, pošto su Zijah i Tadić sa još dva gola srušili Kijevljane.

Evo i svih golova, sada kada smo videli Tadićev.

Ekipa bivšeg trenera Partizana Marka Nikolića Videoton, poražena je na domaćem terenu od grčkog šampiona AEK-a sa 2:1.

Marko Nikolić
Marko Nikolić foto: Filip Plavčić

Domaći su u 23. minutu ostali s igračem manje zbog isključenja Hucija u 23. minutu, a deset minuta kasnije goste je do prednosti doveo Klonaridis.

U nastavku meča, tačnije u 49. minutu, prednost grčke ekipe duplirao je Bakasetas, koji je samo četiri minuta nakon pogotka dobio crveni karton. To je iskoristio Danko Lazović i pogotkom postavio konačan rezultat, i kakvu takvu nadu pred revanš u Grčkoj.

Dinamo Zagreb nosi vredan gol u gostima pošto je ostao neporažen u Švajcarskoj. "Modri" su igrali 1:1 sa Jang Bojsom (kao Partizan prošle sezone) i s pravom se mogu nadati plasmanu među "elitu".

BONUS VIDEO: Pres konferencija Bate Mirkovića i Lole Smiljanića pred Bešiktaš