NAJLUĐA UTAKMICA SVIH KVALIFIKACIJA: Zenit izgubio 4:0, pa sa igračem manje preko produžetaka dao 8 golova! (FOTO) (VIDEO)

NEVEROVATNO!

Prava ludnica u Sankt Peterburgu

Neverovatna utakmica se odigrala u Sankt Petersburgu gde je Zenit uspeo da nadoknadi minus iz prve utakmice od četiri pogotka, preokrene u svoju koristi i prođe dalje rezutlatom 8:1!

Dinamo iz Minska je u prvoj utakmici slavio 4:0 na svom terenu i svi su mislili da će bez problema proći u plej-of fazu Lige Evrope, ali je Zenit šokirao ceo fudbalski svet svojom pobedom.

Prvo su poveli golom Leandra Paredesa, na 2:0 povisio je Kristijan Noboa, a samo šest minuta kasnije strelac prvog gola dobio je drugi žuti karton i morao je da napusti igru, ali se klub iz Rusije nije predavao pa je Dzjuba sa dva pogotka doneo produžetke.

4:4. Впереди дополнительное время! #ЗенитДинамоМн #ZenitDinamoMn

Објава коју дели zenit_spb (@zenit_spb) дана

Odmah na početku prvog produžetka Sejdu Jahaja je postigao gol za Dinamo i tada se mislilo da sav posao Zenita pada u vodu.

Na početku drugog produžetka Sebastian Driusi postiže gol za 5:1, što i dalje nije bilo dovoljno, a osam minuta kasnije Dzjuba svojiim trećim golom dovodi Ruse ponovo u bolju poziciju.

6:1 ??? @artem.dzyuba #ЗенитДинамоМн #ZenitDinamoMn

Ali to nije bilo sve jer je Robert Mak sa dva pogotka u nadoknadi drugog produžetka osigurao ponedu Zenita za neverovatnih 8 prema 1!

ДА!!!??? #ЗенитДинамоМн

U poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope Zenit će igrati protiv Moldea koji je bio bolji od Hiberniana u drugoj utakmici pobedio rezultatom 3:0, prva utakmica završena je bez pogodaka, 0:0.