SLS: Napredak i Voždovac minimalcima otvorili novu sezonu, Čuki i Zemunu po bod! (FOTO)

superliga, 1. kolo

Odigrana su tri meča prvog kola Superlige Srbije

Fudbaleri Čukaričkog odigrali su večeras na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Zemuna, u utakmici prvog kola Superlige Srbije.

Čukarički je u oba poluvremena imao inicijativu, a poveo je u 25. minutu golom Semjuela Ovusua, posle asistencije Nikole Drinčića sa desne strane, na drugu stativu.

Fudbaleri Čukaričkog
Fudbaleri Čukaričkog foto: Beta

Zemun je izjednačio u 61. minutu posle kontranapada, golom Veljka Simića sa oko 18 metara.

U drugom poluvremenu golman Zemuna Marko Milošević je u situacijama jedan na jedan bio uspešniji od Marka Docića i Ognjena Mudrinskog. Domaći tim je do kraja meča pritiskao, a Zemun je uglavnom igrao na kontranapade, ali rezultat se nije promenio.

Fudbaleri Zemuna
Fudbaleri Zemuna foto: Beta

Fudbaleri Voždovca pobedom su počeli Super ligu, pošto su na svom terenu bili bolji od Bačke sa 1:0. Jedini gol postigao je Aleksandar Ješić u četvrtom minutu.

Fudbaleri Voždovca
Fudbaleri Voždovca foto: Fonet

Takođe, uspešan je bio i Napredak koji je u Kruševcu pobedio Rad golom Alekse Vukanovića u sedmom minutu iz jedanaesterca.