NIJE ZAGREB, ALI PAO JE I DINAMO: Crveno-beli ubedljivi na startu šampionata! (FOTO)

SUPERLIGA, 1. KOLO

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 22:41h

Crvena zvezda je pobedom započela sezonu u Superligi, pobedivši Dinamo iz Vranja na svom stadionu rezultatom 3:0.

Poveli su golom Dušana Jovančića golom u 43. minutu posle lepog udarca za ivice šesnaesterca, i tim rezultatom se otišlo na odmor.

Slavlje posle vodećeg gola Jovančića
Slavlje posle vodećeg gola Jovančića foto: STARSPORT©

Samo pet minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Dejanu Joveljiću da se sjajnim okretom oslobodi čuvara gostiju i plasiranim udarcem pošalje loptu iza leđa golmana Đurića.

Dejan Joveljić proslavlja pogodak
Dejan Joveljić proslavlja pogodak foto: STARSPORT©

Debitantski gol upisao je i Milan Jevtović kada je u 76. minutu lepim udarcem unutar šesnaesterca sproveo loptu u mrežu golmana Dinama posle asistencije Milijaša.

Milan Jevtović je postigao debitantski gol u crveno-belom dresu
Milan Jevtović je postigao debitantski gol u crveno-belom dresu foto: STARSPORT©

Važna pobeda za veoma izmešan tim koji je sastavio Vladan Milojević kako bi odmorio fudbalere pred meč sa Suduvom u utorak, a u sledećem kolu na istom stadionu crveno-beli dočekuju ekipu Radničkog iz Niša.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog".

KRAJ MEČA: Zvezda - Dinamo 3:0

76' - GOOOL: Milijaš za Jevtovića koji sjajnim udarcem prebacuje golmana i upisuje debitantski gol za Zvezdu

61' - Joveljić je iz neposredne blizine probao da plasira loptu preko Đurića, međutim isprečila se stativa

Joveljić je bio strelac za 2:0
Joveljić je bio strelac za 2:0 foto: STARSPORT©

KOREO: Delije su imale poruku za igrače

51' - GOOOL: Joveljić za 2:0. Sjajno se snašao mladi napadač i lako okrenuo oko štopera gostiju i pogodio za sada već lepu prednost Zvezde

PAROLA: Delije su imale poruku za Krstajića:

Poruka Delija za Krstajića
Poruka Delija za Krstajića foto: STARSPORT©

40' - GOOOL: Krunisao je Dušan Jovančić sjajnu partiju! Degenek je pogodio stativu glavom posle kornera, a onda Jovančić gađao bližu stativu gostiju i pogodio.

23' - Crveno-beli pojačavaju pritisak, posle šanse Degeneka i Babić je bio u šansi da postigne prvi gol za Zvezdu u novoj sezoni SLS

Babić i Joveljić pred golom Dinama
Babić i Joveljić pred golom Dinama foto: STARSPORT©

18' - Kakav šut Jovančića! Stativa je spasla goste vođstva Zvezde!

16' - Sjajna šansa za Zvezdu, Joveljić je izašao sam pred Đurića, ali je golman gostija u padu odbranio šut mladog napadača

Dejan Meleg u duelu sa Sićovićem
Dejan Meleg u duelu sa Sićovićem foto: STARSPORT©

OPROŠTAJ: Navijači Zvezde su se oprostili od svoje legenda Gorana Bunjevčevića

2' - Umalo da Dinamo šokira Marakanu. Lagano je izbacio Degeneka, a onda protresao okvir gola. Opasan napad Dinama, sjajan potez napadača iz Gane.

20:00 - Meč je počeo