PARTIZAN DAO TRI, A MOGAO BAR 5: Crno-beli razbili opet Rudar i poslali poruku Litvancima! (FOTO) (VIDEO)

Kvalifikacije za Ligu Evrope

Sva dešavanja tokom meča u Humskoj ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 23:38h

Partizan je prema svim očekivanjima izborio plasman u 2. kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, tako što je i u revanšu pobedio Rudar iz Pljevalja identičnim rezultatom 3:0.

Nova je ovo bila dobra predstava Đukićevih momaka koji da su bili malo koncentrisaniji u realizaciji, ali i da nije bilo sjajnog golmana Radovića na golu Pljevljaka, su mogli i ubedljivije da slave.

Danilo Pantić slavi pogodak
Danilo Pantić slavi pogodak foto: Starsport©

Nije se postavljalo pitanje o tome da li će crno-beli uspeti da ponove dobru igru koja je viđena i pre nedelju dana u Nikšiću, a ono što sigurno zadovoljava stratega Partizana što je jasno da ekipa može da napreduje i da bude još bolja.

Danilo Pantić, koji je poneo kapitensku traku na ovom meču, na vreme je postigao prvi pogodak posle sjajne uigrane akcije nakon kornera u 10. minutu.

Ognjen Ožegović daje drugi gol za Partizan
Ognjen Ožegović daje drugi gol za Partizan foto: Starsport©

Ređale su se potom šanse pred golom gostiju, najbolje su propustili Suma i Ožegović, da bi onda u samom finišu prvog poluvremena napadač Partizana duplirao vođstvo svojim prvencem u novoj sezoni.

U drugom poluvremenu je bila malo otvorenija igra, počeli su da prete i Pljevljaci, a imali su dve odlične šanse posle grešaka danas prilično nesigurnog mladog Svetozara Markovića koji je u igru ušao s klupe.

Mladi Armin Đerlek je imao nekoliko sjajnih šansi
Mladi Armin Đerlek je imao nekoliko sjajnih šansi foto: Starsport©

Na drugoj strani, odlične prilike su bile za Đerleka, Ivanovića i Sumu, ali je novi gol postigao novajlija Rikardo Gomeš koji je definitivno i na ovom meču dokazao da je reč o rasnom napadaču i pravom pojačanju za Partizan.

Crno-beli u narednom kolu kvalifikacija igraju protiv litvanskog Trakaija, a prvi meč je na programu u Humskoj za sedam dana.

Fudbaleri Partizana u narednom kolu igraju protiv Trakaija iz Litvanije
Fudbaleri Partizana u narednom kolu igraju protiv Trakaija iz Litvanije foto: Starsport©

PARTIZAN - RUDAR 3:0

(Pantić 10, Ožegović 44, Gomeš 83)

Partizan: Kljajić, Enake, N. R. Miletić, Valijente (od 58. Marković), N. G. Miletić, Đerlek, Zdjelar, Pantić, Suma (od 58. Tošić), Ožegović (od 64. Gomeš), Ivanović.

Rudar: Radović, Sekulić, Sopo, Mitrović, Tomašević (od 61. Živković), Kotorac (od 68. Kuč), Golubović, Bošnjak, Macanović (od 46. Janketić), Vuković, Đalović.

Sva dešavanja tokom meča u Humskoj ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

90. minut - Kraj utakmice! Mogao je Rikardo Gomeš do novog gola, ali je njegov snažan šut zaustavila stativa.

83. minut - GOOOL! Rikardo Gomeš potvrđuje da je vrhunsko pojačanje crno-belih. Ušao je sa klupe, propustio jednu priliku, ali nije i drugu. Sam se izborio za šut sjajnim lažnjakom i onda poslao loptu u mrežu.

53. minut - Prvi pokušaj u drugom poluvremenu. Oprobao je mladi Đerlek svoj udarac iz daljine, ali lopta je otišla iznad gola.

45. minut - GOOOL! Ognjen Ožegović duplira vođstvo Partizana. Odlično se Nemanja G. Miletić izborio za loptu kod kornera, centrirao, a mladi napadač šutira glavom i lopta se o stativu odbija u mrežu.

22. minut - Sejduba Sumaaa! Uh kakva je ovo bila šansa za igrača Partizana. Dobio je loptu na drugoj strani šesnaesterca protivnika i odapeo je ka golu, ali ona pogađa spoljni deo mreže.

12. minut - Umalo novi gol Partizana! Ožegović je bio u dobroj šansi, šutirao, ali Radović brani njegov udarac iz neposredne blizine.

10. minut - GOOOL! Danilo Pantić je poneo kapitensku traku i odmah postigao prvi pogodak u sezoni. Sjajna i uigrana akcija posle kornera. Kombinovali su Suma i Ivanović, a Pantić se izvukao na nekih 7-8 metara i ostao sam, dobio loptu i šutirao, a ona se od stative odbila u gol.

19.55 - Za sada nema mnogo ljudi na stadionu.