ZVEZDA U 2. KOLU! Mučenje skoro 80 minuta i onda su Ben i Krstičić rešili sve za 5 minuta! (FOTO) (VIDEO)

Kvalifikacije za Ligu šampiona

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu

Objavljeno: 22:58h

Crvena zvezda je u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona! Srpski šampion je pobedio letonskog u revanšu 2:0 i tako posle 0:0 u prvom susretu uspeo da prođe dalje.

Nije bilo lako igračima u crveno-belim dresovima da dođu do, ne samo pobede, nego i do gola ekipe koja je unapred bila proglašena za autsajdera u ovom okršaju.

Morali su dobrano da se preznoje i namuče da bi probili zid koji je bio postavljen pred golom Spartaksa iz Jurmale, ali i sreća nije bila na njihovoj strani u nekoliko situacija.

Naterali su čak i svoje navijače na nervozu, ali onda uz malo sreće, takoreći u poslednjoj četvrtini utakmice stigli su do toliko željenog pogotka, a strelac je bio Ben.

Internacionalac sa Komorskih ostrva je uspeo da izbegne ofsajd posle prebačene lopte na drugu stativu Pavkova i zatrese mrežu Letonaca, te tako omogući lakše disanje saigračima i navijačima.

Kad je bunker jednom bio probijen, onda je bilo pitanje samo kada će pasti sledeći gol, a na njega se nije čekalo dugo i postigao ga je Nenad Krstičić u 81. minutu i to veoma atraktivno - petom.

Posle toga je sve ostalo bilo odrađivanje posla.

Naredni protivnik je takođe ekipa sa Baltika, litvanska Suduva koja je napravila iznenađenje i eliminisala APOEL sa Kipra.

Fudbaleri Crvene zvezde u 2. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona igraju protiv Suduve foto: Starsport©

Sva dešavanja na ovom meču ste pratili u "lajv blogu" na Espresu.

90. minut - Kraj utakmice! Crvena zvezda je pobedila i prošla u narednu rundu.

81. minut - GOOOL! Krstičić rešava sve dileme i to kako - petom je šalje u mrežu!

77. minut - GOOOL! El Fardu Ben konačno probija bedem Spartaksa! Centaršut posle kornera, Pavkov je prebacio loptu na drugu stativu koja je stigla do Bena koji pogađa praznu mrežu.

Ostala je mala dilema da li je možda napadač crveno-belih bio u ofsajd poziciji.

64. minut - Kakav maler! Najbolja šansa za Crvenu zvezdu, odbijena lopta na koju je naleteo Nemanja Radonjić i pogodio stativu!

60. minut - Prva izmena u Crvenoj zvezdi, iz igre je izašao Milić, a ušao je Pavkov.

51. minut - Nastavlja Crvena zvezda sa napadima, ali i dalje bez konkretne završnice i realizacije.

45. minut - Kraj prvog poluvremena. Ponovo je bilo nekoliko poluprilika za crveno-bele, ali ništa od toga nije iskoristila, pa će morati mnogo jače u drugom poluvremenu.

32. minut - Evo nove šanse za crveno-bele, sada je u prilici bio Ebesilio, kome je Milić spustio loptu glavom na nekih 7-8 metara, ali njegov šut je šalje daleko preko gola.

20.55 - Sjajne vesti za crveno-bele! Njihov protivnik u 2. kolu biće litvanska Suduva, a ne APOEL sa Kipra. Litvanski šampion je napravio iznenađenje i izbacio jake Kiprane, tako što je odbranio rezultat iz prvog meča 3:1, pošto je izgubio samo 1:0 u gostima.

Trenutak sa meča Crvena zvezda - Spartaks
Trenutak sa meča Crvena zvezda - Spartaks foto: Espreso

25. minut - Iznenadna šansa za Spartaks, posle kontre po levoj strani Malejev je utrčao u kazneni iz drugog plana, imao je dosta prostora za šut, ali je loptu poslao daleko preko gola.

13. minut - Opet je Milić u centru pažnje. Ovog puta propušta najbolju priliku na meču centaršuta Ebesilija.

8. minut - Evo sporne situacije na utakmici. Navijači i igrači Crvene zvezde tražili su penal, pošto je Nemanja Milić povlačen u šesnaestercu gostiju, ali turski arbitar je odmahnuo rukom.

20.30 - Počela je utakmica!

Klupa sa rezervnim igračima Crvene zvezde
Klupa sa rezervnim igračima Crvene zvezde foto: Espreso
Vladan Milojević izlazi na teren
Vladan Milojević izlazi na teren foto: Espreso

20.24 - Na Marakani je i bivši kapiten koji je ovog leta napustio Crvenu zvezdu, Mičel Donald, ali je iskoristio priliku što nema obaveza u novom klubu i došao da podrži svoje saigrače.