NIŠTA OD NAMEŠTALJKE NA MUNDIJALU! Belgija slavila nad Engleskom i izborila se za teži deo žreba! (FOTO)

GRUPA h, POSLEDNJI MEČEVI

Tunis je bio bolji od Paname, iako su centralnoamerikanci poveli u prvom poluvremenu rezultatski nebitne utakmice

Iako je ceo svet očekivao da će Belgijanci i Englezi da igraju na 0:0, a da se takmiče u tome ko će dobiti veći broj žutih kartona, kako bi na kraju izvukli drugo mesto u grupi, te lakši žreb posle osmine finala, od toga nije bilo ništa.

Belgija je golom Adnana Januzaja iz 51. minuta slavila sa 1:0 i na taj način obezbedila prvo mesto i duel sa Japanom u osmini finala (ako pobedi ide na bolje iz meča Brazil - Meksiko), dok će Gordi Albion igrati sa Kolumbijom, ali ukoliko nju prođe, u četvrtfinalu će igrati sa boljim iz meča Švedska - Švajcarska.

Miši Batšuaji slavi Januzajev gol
Miši Batšuaji slavi Januzajev gol foto: Reuters

Što se drugog, rezultatski nebitnog meča tiče, Tunis je, pored toga što je gubio sa 0:1 na poluvremenu, uspeo da slavi nad Panamom sa 2:1. Golove su postizali Ben Jusef i Kazri, dok su Panamci autogolom Merije poveli u prvom delu.