15. DAN MUNDIJALA: Belgija na Japan, Englezi na Kolumbiju u osmini finala! (FOTO)

svetsko prvensto, 2018.

Sva dešavanja sa ovih mečeva možete da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 22:20h

15. dan Mundijala je u toku, a završeni su mečevi u grupi H.

Kolumbija je savladala Senegal rezultatom 1:0, Japan je istim rezultatom poražen od Poljske, ali zbog manjeg broja žutih kartona azijska reprezentacija prolazi dalje. Pravo ludilo.

U preostalim mečevima grupe H, Belgija je slavila nad Engleskom sa 1:0 i tako obezbedila prvo mesto u grupi i duel sa Japanom u osmini finala, dok je Tunis sa 2:1 slavio nad Panamom, u rezultatski potpuno nebitnom meču. Engleska ide na Kolumbiju u osminu finala, ali će, ukoliko prođe, imati lakšeg rivala u četvrtfinalu.

Sva dešavanja sa ovih mečeva možete da pratite uz "lajv-blog".

66' - Kazri je strelac za Tunis. Izgleda da ćemo gledati još jedan meč "iz 1 u 2" na Mundijalu!

51' - U isto vreme kada je pao gol za Belgiju, Ben Jusef ga je postigao za Tunis.

51' - ADNAN JANUZAJ ZA 1:0! Čak i da su se Englezi i Belgijanci dogovorili da igraju na "X", momak albanskog porekla postigao je fantastičan pogodak početkom drugog poluvremena. Ukoliko Englezi ne postignu pogodak odmah, verovaćemo da ovaj meč nije namešten.

POČELO JE DRUGO POLUVREME NA OBE UTAKMICE! Englezi i Belgijanci nastavljaju sa grubom igrom u pokušaju da dobiju što više žutih kartona, kako bi izbegli četvrtfinalni duel sa Brazilom.

45' - Poluvreme: Engleska - Belgija 0:0, Panama - Tunis 1:0

44' - Dendoker dobija novi žuti karton za reprezentaciju Belgije.

40' - Malo smeha:

33' - GOOOL! - Panama je golom Rodrigeza povela protiv Tunisa.

32' - Prosto je nerealno da reprezentacije Engleske i Belgije ne žele da dođu do trijumfa na ovom meču i tako odu na Japan u osmini finala, već "težim" putem idu preko Kolumbije da bi u četvrtfinalu izbegli Brazil ili Meksiko, a eventualno igrali protiv Švajcarske ili Švedske. Mi nismo hteli da se bavimo ovim "kalkulacijama".

25' - U meču bez takmičarskog značaja, Panama i Tunis 0:0

19' - Prvi žuti karton na meču dobija Tilemans. Ovo je veoma bitno zbog konačnog poretka na kraju grupne faze. Engleska je trenutno vodeća reprezentacija.

KARLEUŠA PONOVO ZAPALILA FUDBALSKU SRBIJU! Njoj je jedan tvit dovoljan da podigne celu naciju!

KRSTAJIĆ NIJE SASTAVLJAO TIM ZA BRAZIL: Reči koje prete da naprave zemljotres u fudbalskoj Srbiji!

Ipak, to je Brazil! Ne! IPAK JE TO SRBIJA! Opet ste nas...

15' - Posle prvih petnaestak minuta bez većih uzbuđenja na oba meča.

20:00 - Počeli su mečevi

19:45 - Biće zanimljivo videti koji tim će završiti na prvom mestu ove grupe. Engleska i Belgija imaju identičan broj bodova i gol razliku, pa će ovaj meč odlučiti o pobedniku grupe G.

Podsetimo se meča ovih reprezentacija sa Mundijala 1990. godine:

19:30 - Evo sastava utakmica od 20 časova:

90' - Kraj mečeva: Kolumbija je savladala Senegal rezultatom 1:0 i izbacila ih sa Mundijala, a u drugom meču Japan je poražen od Poljske identičnim rezultatom, ali su se plasirali u nokaut fazu zbog manjeg broja žutih kartona što je presedan u istoriji Svetskih prvenstva.

74' - Džeri Mina postiže gol! Kolumbija vodi protiv Senegala i ovog trenutka je prva u grupi! A sad sledi neviđena drama: Senegal i Japan imaju po četiri boda uz istu gol razliku 4:4, i međusobni skor od 2:2. U ovom trenutku bi Japan prošao u osminu finala zbog samo četiri žuta kartona u odnosu na šest Kolumbije što će pri ovom rezultatu odlučiti putnika u osminu finala.

61' - Poljska je došla u vođstvo protiv Japana! Bednarek je strelac. Ovakvim rezultatom Senegal je na prvom mestu, Kolumbija druga.

17:00 - Počelo je drugo poluvreme

16:55 - Malo statistike:

16:45 - Poluvreme je na oba meča:

Kolumbija - Senegal 0:0

Poljska - Japan 0:0

16:25 - Prva sumnjiva odluka Milorada Mažića. Dosudio je penal za Senegal, pa potom pogledao VAR snimak, i ipak odlučio da ne dosudi kazneni udarac za Afrikance.

15:30 - Evo sastava: