11. DAN MUNDIJALA: Falkao i Kvardado spakovali Poljacima kofere za put kući! Englezi se sprdali s Panamom!(FOTO) (VIDEO)

svetsko prvenstvo, 2018.

Sva dešavanja sa današnjih mečeva ste pratili uz naš "lajv-blog".

Drugo kolo takmičenja po grupama na Svetskom prvenstvu je završeno. U svih 8 grupa odigrane su utakmice i od ponedeljka počinje treće kolo i presudna borba za pplasman u osminu finala.

Engleska - Panama 6:1

Japan - Senegal 2:2

Poljska - Kolumbija 0:3

Englezi su se iskupili za lošu igru u prvom kolu i prosto pregazili nedoraslu Panamu najubedljivijom pobedom na Mundijalu do sada, te zaseli na prvo mesto grupe uoči derbija u poslednjem kolu sa Belgijom.

Japan i Senegal su podelili bodove u fantastičnom meču na Jekaterinburg areni, ali ni jednima ni drugima nije odgovarao takav ishod, već najviše rivalima u poslednjem meču dana Poljskoj i Kolumbiji.

Poljakinja i Kolumbijka
Poljakinja i Kolumbijka foto: EPA/BARTLOMIEJ ZBOROWSKI/Reuters

U poslednjem meču dana Kolumbija je pobedom izbacila Poljsku sa Mundijala, a sačuvala svoje šanse da su kroz meč poslednjeg kola dokopa osmine finala.

95.minut - Kraj utakmice! Kolumbijci slave, Poljaci liju suze i spremaju se polako za povratak kući.

75. minut - GOOOL! Sevnula je kontra Kolumbije, greška poljske odbrane i Kvardado demonstrira svoju brzinu i postiže gol koji rešava pitanje pobednika, ali i definitivno presuđuje evropskoj selekciji.

Huan Kvardado u kontri potvrđuje pobedu Kolumbije
Huan Kvardado u kontri potvrđuje pobedu Kolumbije foto: Reuters

69. minut - GOOOL! Radamel Falkao upisuje svoj prvi pogodak na Svetskim prvenstvima i verovatno šalje Poljake kući!

Radamel Falkao postiže prvi gol na Mundijalima u svojoj karijeri
Radamel Falkao postiže prvi gol na Mundijalima u svojoj karijeri foto: Reuters

57. minut - I evo konačno velike šanse za Poljsku koja je ostala neiskorišćena. Levandovski se sjajno snašao, prihvatio loptu i šutirao, ali je Ospina bio na visini zadatka.

Sjajna šansa za Levandovskog, ali Ospina brani
Sjajna šansa za Levandovskog, ali Ospina brani foto: EPA/Sergey Dolzhenko

45. minut - Kraj prvog poluvremena na koje Kolumbijci odlaze sa golom prednosti potpuno zasluženo. Da nije bilo golmana Ščensnog možda bi još neka lopta završila u mreži Poljaka.

Robert Levandovski je najveća pretnja Kolumbijcima
Robert Levandovski je najveća pretnja Kolumbijcima foto: Reuters

40. minut - GOOOL! Kolumbija stiže do nagrade za bolju igru u dosadašnjem delu meča. Uigrana akcija posle kornera, Hames Rodrigez je centrirao, a Jeri Mina sam na pet metara glavom šalje loptu u mrežu.

Jeri Mina postiže gol za vođstvo Kolumbije
Jeri Mina postiže gol za vođstvo Kolumbije foto: EPA/Diego Azubel

21. minut - Na osnovu onoga što smo videli do sada Kolumbija je bolji i opasniji rival.

Kolumbijci stvaraju više šansi, Poljake čuva golman Ščensni
Kolumbijci stvaraju više šansi, Poljake čuva golman Ščensni foto: EPA/Diego Azubel

8. minut - Počela je utakmica koja za sada obiluje oštrim startovima poljskih igrača nad Kolumbijcima.

Oštar start Roberta Levandovskog nad Jerijem Minom
Oštar start Roberta Levandovskog nad Jerijem Minom foto: Reuters

19.14 - Na redu je poslednji meč u grupi H kojim će biti zatvoreno drugo kolo takmičenja po grupama, a u kome se sastaju Kolumbija i Poljska i onaj ko izgubi može da se pozdravi sa nastavkom takmičenja.

Poljska: Ščensni, Pišček, Berešinski, Bednarek, Pazdan, Ribus, Goralski, Krihovjak, Kovnacki, Zjelinski, Levandovski

Kolumbija: Ospina, Arijas, Mina, Sančez, Mohika,Agilar, Barios, Kvadrado, Rodrigez, Kvintero, Falkao

93. minut - Kraj meča! Senegal i Japan su podelili bodove i to je možda i najpravedniji rezultat. Međutim, nijedna ekipa nije uspela i dalje da obezbedi prolaz u narednu fazu, a ovakav ishod najviše odgovara Poljacima i Kolumbijcima.

78. minut - GOOOL! Keisuke Honda koji je samo nekoliko minuta ranije ušao u igru postiže pogodak. Zaplivao je golman Senegala u prazno, a to kažnjavaju Japanci posle asistencije Inuija.

Keisuke Honda postiže gol za izjednačenje
Keisuke Honda postiže gol za izjednačenje foto: Reuters

71. minut - GOOOL! I tako to biva u fudbalu, kada ne iskoristite svoje šanse stiže kazna. Nijang ubacuje loptu u peterac sa leve strane, na nju natrčava Vag i šalje je pod prečku.

Musa Vag postiže gol za 2:1
Musa Vag postiže gol za 2:1 foto: Reuters

64. minut - Prečka! Zatresao se okvir gola Senegalaca, ponovo je šutirao Takeši Inui, ali sada nije imao sreće.

Takeši Inui tuguje posle pogođene prečke
Takeši Inui tuguje posle pogođene prečke foto: Reuters

60. minut - Prilično se okrenula situacija na terenu u drugom poluvremenu. Japanci su ti koji napadaju i stvaraju šanse. Sada je u neverovatnoj prilici bio Osako, koji je umesto samo da ćušne loptu u mrežu promašio čitav fudbal.

45. minut - Kraj prilično zanimljivog prvog poluvremena!

34. minut - GOOOL! I evo izjednačenja, strelac je Takeši Inui! Napravio je dar-mar u šesnaestercu Senegala Nagatomo, ostavio loptu Inuiju, koji iskosa rešava da okuša sreću i sjajnim udarcem šalje loptu u mrežu.

Takeši Inui postiže gol za izjednačenje
Takeši Inui postiže gol za izjednačenje foto: Reuters
Sjajan šut Takešija Inuija kojim je savladao golmana Senegala
Sjajan šut Takešija Inuija kojim je savladao golmana Senegala foto: Reuters
Fudbaleri Japana slave gol
Fudbaleri Japana slave gol foto: Reuters

11. minut - GOOOL! Veliki kiks golmana Kavašime! Odbio je udarac Sara direkntno u noge Maneu, a ovaj sprovodi loptu u mrežu za rano vođstvo.

16:20 - Sastav Japana i Senegala:

90' - KRAJ MEČA: Engleska je savladala Panamu rezultatom 6:1 i tako se sa Belgijom plasirala u osminu finala!

78' - GOOOOL! - Panama je uspela da postigne prvi gol na Mundijalu! Baloj je strelac istorijskog pogotka!

62' - GOOOL! - 6:0, Het-trik Hari Kejna!

Poluvreme: Engleska posle 45 minuta vodi protiv Paname sa čak 5:0.

46' - GOOOL! - Hari Kejn nastavlja da rešeta!

44' - Penal za reprezentaciju Engleske.

39' - GOOOL! - Panama je uništena! Ponovo Stouns!

36' - GOOOL! - Lingard 3:0! Ubedljivi Englezi već posle pola sata!

24' - GOOOL! - Kejn upisuje i svoj treći gol na Mundijalu!

8' - GOOOL! - Stouns dovodi Engleze u vođstvo!

13:15 - Sastavi Engleske i Paname: