Dobar start Zvezde na pripremama: Tri laka komada protiv Ankarana!

berićetno je počelo

Golovima Slavoljuba Srnića, Mičela Donalda i Srđana Plavšića, crveno-beli slavili su u prvoj pripremnoj utakmici

Dobro je prošla prva kontrolna utakmica na pripremama Crvene zvezde. Izabranici Miodraga Božovića savladali su danas slovenački Ankaran rezultatom 3:0, a sva tri pogotka postignuta su tokom prvog poluvremena. Na vodeći gol se čekalo svega pet minuta, a onda je Jović asistirao Srniću, koji matira protivničkog golmana za vođstvo crveno-belih od 1:0. Potom su Marko Grujić u par navrata, kao i Aleksandar Katai opasno pretili golu Ankarana, a prednost Zvezde duplirao je Mičel Donald u 22. minutu, preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora - 2:0. Samo tri minuta kasnije, sevnuo je projektil Srđana Plavšića sa dvadesetak metara za, ispostavilo se, konačnih 3:0.

Fonet/Aleksandar Koković
Zvezda je i dalje stvarala šanse, ali i imali su i gosti u 51. minutu sjajnu priliku, kada je Supić odlično intervenisao.Najbliži pogotku je do kraja bio Petar Orlandić, koga je u 76. minutu i stativa sprečila da se upiše u strelce, a osim toga imao je još tri-četiri veoma izgledne situacije pred protivničkim golom. Stadion: „Ivan Gregorič“ Sudija: Kevin Žirenštajn Strelci: Srnić u 5', Donald u 22'. Plavšić u 25'. Ankaran: Pal, Mate, Vidaković, Zlatić, Badžim, Matić, Pletikos, Gajšek, Vodeb, Valenta i Zemljak. Crvena zvezda: Kahriman, Petković, Luković, N. Jovanović, Ibanjez, Donald, Grujić, Katai, Plavšić, Srnić i Jović. (Espreso.co.rs)