LIGA EVROPE DOBILA NOVOG VLADARA: Atletiko Madrid pregazio Marsej i na krilima Grizmana stigao do trofeja! (FOTO) (VIDEO)

LIGA EVROPE, FINALE

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv- blog".

Atletiko Madrid je osvajač trofeja Lige Evrope za sezonu 2017/18.

Španski tim je u finalu u Lionu savladao ekipu Marseja rezultatom 3:0 i tako se okitio i trećom titulom prvaka. 2010 godine savladali su Fulam, a dve godine kasnije pred Atletikom pao je i Bilbao.

Antonio Grizman je doveo svoj tim u vođstvu već u 21. minutu posle katastrofalne greške defanzivca Marseja, i sa tim rezultatom se otišlo na veliki odmor.

Drugo poluvreme samo što je počelo, a već je bilo 2:0 za španski tim. Strelac - opet Grizman.

U nastavku je Atletiko diktirao tempo, bez šanse za Marsej da ugrozi gol rivala i učini nešto konkretno. Najbolju priliku imao je Mitroglu u 80. minutu meča kada je glavom pogodio stativu sa nekih 7-8 metara.

Na treći gol se čekalo do 88. minuta kada je Gabi iskoristio smušenost odbrane Marseja i potvrdio konačan trijumf madridske ekipe.

Ekipa Dijega Simeona je tako izborila plasman u Ligu šampiona, ali treba napomenuti da je i plasmanom u Primeri to takmičenje i ranije bilo obezbeđeno.

Meč će suditi holandski arbitar Bjorn Kujpers.

90+' - Kraj meča: Atletiko je novi šampion Lige Evrope!

88' - GOOOL! - Gabi je stavio tačku na ovaj meč! Atletiko je novi prvak Lige Evrope

81' - Sjajna prilika za Mitroglua, ali samo stativa!

67' - Udarac Nikolasa Sansonea sa desetak metara iskosa bio je prilično neprecizan

48' - GOOOOL! - Ponovo Grizman i sada je 2:0 za tim Atletika!

Poluvreme: Posle prvih 45 minuta ekipa Atletika vodi protiv Marseja rezultatom 1:0

40' - Još pet minuta do kraja prvog dela. Bez prave šanse na obe strane posle gola Atletiko Madrida

30' - Francuzi ostaju bez Pajea! Zbog povrede je morao da napusti teren iako je dao sve od sebe da večeras pomogne Marsellju

21' - GOOOOL! Atletiko vodi golom Grizmana! 1:0

10' - Nema golova za sada u Lionu

5' - Dimiti Paje je idealno proigrao Valtera Žermana, ovaj izašao sam ispred Jana Oblaka, ali je veoma loše šutirao i poslao loptu visoko preko prečke

20:45 - Utakmica je počela!

20:00 - Evo i sastava: