Majnc se spašava ispadanja, Borusija pravi prostor za Ligu šampiona! (VIDEO)
Borusija Dortmund, Foto: EPA/FRIEDEMANN VOGEL

32. kolo bundeslige

Interesantno popodne u nemačkom prvenstvu

Fudbaleri Majnca pobedili su na svom terenu ekipu Lajpciga sa 3:0 u utakmici 32. kola nemačke Bundeslige.

Majnc je upisao vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak, pa je posle osmog trijumfa od početka sezone na 14. mestu na tabeli sa 33 osvojena boda, odnosno ima tri boda više od Volfsburga koji je na mestu koje vodi u baraž za opstanak u Bundesligi.

Na drugoj strani, Lajpcig je šesti sa 47 bodova i u preostala dva kola vodiće veliku borbu za Evropu.

Golove za pobednički tim postigli su Pablo de Blasis u 29. minutu iz penala, Aleksandru Maksim u 85. i Bote Baku u 90. minutu.

Majnc u narednom kolu gostuje Borusiji u Dortmundu, dok u poslednjem kolu na svom terenu igra protiv Verdera. Lajpcig u poslednja dva kola dočekuje Volfsburg i gostuje Herti.

Fudbaleri Verdera i Borusije iz Dortmunda odigrali su danas nerešeno 1:1 u utakmici 32. kola nemačke Bundeslige.

Marko Rojs je u 19. minutu doveo Borusiju u vođstvo, a izjednačenje i bod Verderu doneo je Tomas Dilejni u 45. minutu.

Borusija je treća na tebeli nemačkog šampionata sa 55 osvojenih bodova, dok je klub iz Bremena na 12. poziciji sa 38. Fudbaleri Borusije u narednom kolu dočekuju Majnc, a Verder na svom terenu igra protiv Bajer Leverkuzena.