Junajted se pobedom nad Arsenalom oprostio od Vengera, Siti prešao brojku od 100 golova! (VIDEO)
Murinjo - Venger, Mančester junajted - Arsenal, Foto: Reuters

36. kolo premijer lige

Oba tima iz Mančestera su iz današnjih mečeva izašli kao pobednici

Objavljeno: 20:15h

Fudbaleri Vest Hema otišli su korak unazad, a jedan bliže zoni ispadanja, jer ih je na domaćem terenu razmontirao Mančester siti sa 4:1 u okviru 36. kola Premijer lige.

Novi šampion Engleske je došao do 30. trijumfa u sezoni preko Sanea, Žesusa, Fernandinja i nekadašnjeg saigrača Pabla Zabalete koji je pogodio mrežu svog tima.

Utešni gol za "Čekićare" postigao je Kresvel krajem prvog poluvremena.

Ekipa Pepa Gvardiole je stigla i do 102. pogotka u sezoni, a rekord drži Čelsi iz sezone 2009/10 kada je dao jedan više.

Sigurno je da će do kraja "Građani" preskočiti taj rekord i zadati težak domaći zadatak klubovima u budućnosti.

Meč dana je odigran na "Old Trafordu" između Mančester junajteda i Arsenala.

U duelu dva velika rivala pobedu je odneo Mančester (2:1),odnosno Žoze Murinjo, čiji je rivalitet sa Arsenom Vengerom nadasve poznat. Uvek zanimljiv duel između ovih ekipa je opravdao epitet derbija, pa smo gledali jako dinamičan fudbal pun prilika. Ekipa Junajteda je povela ranim golom Pogbe u 16. minutu, nakon čega je Arsenal dodao gas.

Gledali smo napade i prilike na obe strane, ali nijedna ekipa nije uspela da pogodi protivnički gol.Najbliži pogotku u prvom poluvremenu bio je Ešli Jang u 40. minutu kada je nakon iznenadnog šuta iz skoro mrtvog ugla zatresao stativu arsenalovog gola. Drugo poluvreme je nastavljeno u istom ritmu, pa smo u 51. minutu imali prilike da vidimo još jedan pogodak, koji je ovaj put postigla ekipa iz Londona. Loptu je Mikitarijanu ostavio Čaka na nekih 30 metara od protivničkog gola, koju je sjani Jermen povukao do šesnajsterca, nategao i poslao u donji levi ugao nemoćnog Davida de Hee. U 64. minutu Murinjo odlučuje da ubaci Felainija, što se ispostavilo kao pravi potez.Belgijanac je uneo stabilnost u igru Junajteda baš kada je to bilo naj potrebnije, bio je čovek koji je pravio razliku na sredini terena. Takav potez se na kraju u potpunosti isplatio, pošto je baš on u nadoknadi vremena doneo pobedu ekipi Mančestera na asistenciju sjajnog Ešlija Janga koji ceo meč kidisao po levom boku. Nova pobeda Murinja nad Vengerom, i to možda poslednja u Premijer ligi, pošto će Venger karijeru najveovatnije nastaviti van Ostrva.

PREMIJER LIGA, 36. KOLO

Subota:

Liverpul - Stouk 0:0

Barnli - Brajton 0:0

Kristal Palas - Lester 5:0 (Zaha 17, Mekartur 38, Loftus-Čik 81, Van Anholt 84, Benteke 90)

Hadersfild - Everton 0:2 (Tosun 39, Gej 77)

Njukasl - VBA 0:1 (Filips 29)

Sautempton - Bornmut 2:1 (Tadić 25, 54 - King 45+1)

Svonsi - Čelsi 0:1