Srbin nije pobedio, ali je junak! Dmitrović spasao život igraču Hetafea, Selta zakomplikovala život još jednom velikanu! (FOTO) (VIDEO)
Dmitrović nije paničio, već je skinuo rukavicu i izvukao mu jezik da se ne bi ugušio, Foto: EPA

primera, 34. kolo

Fudbaleri Hetafea pobedili su danas u gostima Eibar sa 1:0, u utakmici 34. kola španske Primere.

Jedini gol na meču postigao je Matijas Oliveira u 23. minutu.

Hetafe je upisao 13. pobedu od početka šampionata, treću uzastopnu, i trenutno je na osmom mestu na tabeli sa 48 bodova. Eibar je na 12. poziciji sa pet bodova manje.

Fudbaleri Hetafea u narednom kolu dočekuju Đironu, a Eibar ide u goste Valensiji.

Junak meča iako njegov tim nije izborio pobedu bio je golman domaćih - reprezentativac Srbije Marko Dmitrović

Ne zbog primljenog gola u 23. minutu, kada ga je udarcem glavom iz neposredne blizine savladao Matijas Olivera, već zbog svoje rakcije u 50. minutu, kada je ostao priseban posle sudara sa napadačem Hetafea, Anhelom Rodrigezom, koji se potom našao u nesvesti. Dmitrović nije paničio, već je skinuo rukavicu i izvukao mu jezik da se ne bi ugušio, što je olakšalo posao lekarima koji su se brzo našli na terenu. Sve je, srećom, prošlo bez posledica, pa je Rodrigez mogao da nastavi utakmicu.

Fudbaleri Selte i Valensije odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 34. kola španske Primere.

Valensija je vezala tri utakmice bez pobede u Primeri, ali je i dalje četvrta na tabeli sa 66 osvojenih bodova. Na drugoj strani, Selta je deseta sa 45.

Santi Mina je u 59. minutu doveo Valensiju u vođstvo, posle asistencije Gonsalua Gedeša, a samo četiri minuta kasnije izjednačenje i bod Selti doneo je Maksimilijano Gomes.

Selta u narednom kolu Primere gostuje Viljarealu, dok Valensija dočekuje Eibar.

Primera, 34. kolo: Subota: Eibar - Hetafe 0:1 (0:1) (Olivera, 23) Selta - Valensija 1:1

(Gomeš 63 - Santi Mina 59) Petak: Leganes - Deportivo 0:0 Nedelja: Đirona - Espanjol 12.00