LACIO I FIORENTINA ODIGRALI NAJLUĐI MOGUĆI MEČ! Veliki kiks Juventusa, Napoli iskoristio šansu! (FOTO) (VIDEO)

ITALY

Kakvo ludo veče u prvenstvu Italije

Objavljeno: 08:52h

Odigrano je vanredno 33. kolo italijanske Serije A.

Kakav vatromet u Firenci! Fiorentina i Lacio su odigrali meč sezone, 3:4!

Sve je počelo crvenim Sportijela u 7. minutu meča, a već sedam minuta kasnije viđen je i drugi crveni, ovoga puta za Lacio, a isključen je Murđa.

Samo dva minuta nakon isklučenja Veretu je doveo ljubičaste u vođstvo, da bi isti igrač u 30. minutu povisio na 2:0, i mnogi su tada pomislili da će Fiorentina nastaviti sa svojim odličnim rezultatima.

Ali, u finišu prvog dela Alberto pa zatim i Kaseres su doveli Lacio do početnog rezultata i uveli nas u pravu ludnicu drugog poluvremena.

Veretu je došao do het-trika u 54. minutu donevši prednost timu iz Firence, a Anderson je na asistenciju Marušića u 69. minutu opet izjednačio rezultati.

Svega tri minuta nakon izjedačenja, opet je sjajni Marušić inače rođen u Beogradu, asistirao Albertu za njegov drugi pogodak na meču za neverovatnih 3:4.

"Nebeskoplavi" su ovom pobedom ostali na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona sa 64 boda, dok je Fiorentina na osmoj poziciji sa 51 osvojenim poenom i do samog kraja će voditi bitku sa Milanom i Atalantom za plasman u Ligu Evrope.

U drugom derbiju kola, Torino je na svom terenu dočekao tim Milana, i već u četvrtom minutu je preko Belotija mogao da dođe do prednosti sa bele tačke, ali do toga nije došlo, da bi samo pet minuta kasnije Bonaventura kaznio promašaj "Bikova" i doveo u vođstvo tim Đenara Gatuza.

Juventus je u išao u goste Krotoneu, i pobeda mu je značila još korak bliže tituli. Ali to se nije dogodilo.

Gol Aleksa Sandra u 17. minutu neutralisao je Simi svojim pogotkom u drugoj polovini meča i doneo neočekivano iznenađenje.

Na "Olimpiku" zahuktala Roma je dočekala tim Đenove, i takođe povela u 17. minutu preko Čengiz Undera na asistenciju Kolarova, a greška Zukanović je svojim autogolom i obezbedio pobedu Vučici.

Ekipa Napolija loše je započela meč na svom terenu protiv Udinezea primivši gol u 41. minutu koji je postigao Jankto, ali Insinje početkom drugog poluvremena poravnao rezultat i tako ostavio otvorenu utakmicu.

Utorak Inter - Kaljari 4:0

Sreda Benevento - Atalanta 0:3 (Frojler 21, Berou 49, Gomez 67)

Roma - Đenova 2:1 (Under 17, Zukanović 52ag - Lapadula 61)

Krotone - Juventus 1:1

(Simi 65 - Aleks Sandro 17)

Fjorentina - Lacio 3:4 (Veretu 16, 31pen, 54 - Alberto 39, 73, Kaseres 45+1, Anderson 69)

Napoli - Udineze 4:2 (Insinje 45+2, Albiol 64, Milik 70, Toneli 75 - Jankto 41, Ingelson 55)

Sampdorija - Bolonja 1:0 (Zapata 90+3)

SPAL - Kjevo 0:0

Torino - Milan 1:1 (De Silvestri 71 - Bonaventura 9)

Verona - Sasuolo 0:1 (Lemos 38)

BONUS VIDEO: Roditelji izvlače deci živu glavu u tuči na Večitom derbiju