ASPASOVA RUKA SPASA: Barsa ostala bez pobede zbog greške sudije! Brašanac upisao prvenac! (VIDEO)
Jago Aspas postiže gol rukom protiv Barselone, Foto: Printscreen/Youtube/Wrsh98

Primera, 33. kolo

Ipak, katalonski tim je produžio svoj rekord nepobedivosti u domaćem prvenstvu na 40 mečeva zaredom

Objavljeno: 10:11h

U Vigu na "Balaidosu" je odigran jedan od, pa reći ćemo, najčudnijih mečeva sezone u Primeri. Barselona je zadržala svoj oreol nepobedivosti i na 40. susretu zaredom, ali je i ostala bez pobede nad Seltom 2:2.

Dva puta su gosti iz Katalonije vodili na ovom meču, ali su na kraju ostali bez čitavog plena, a ponajviše zahvaljujući nepažnji i grešci sudije.

Osman Dembele je postigao svoj prvi gol u dresu "Blaugrane" još od dolaska iz Borusije za 115 miliona evra, u 36. minutu, ali je Kastro izjednačio u 45.

Alkaser je vratio prednost gostima u 64., ali je onda najpre rezervista na ovom meču Serđi Roberto napravio glupost kada je kao poslednji igrač odbrane rešio da rvačkim zahvatom zaustavi Aspasa koji je bio u jurišu ka golu i za to je zasluženo dobio crveni karton 20 minuta pre kraja susreta.

A desetak minuta kasnije domaćin je izjednačio golom Jaga Aspasa, ali koji je bio neregularan, jer se jasno na snimku vidi da se napadač Selte poslužio rukom da bi savladao Ter Štegena.

Inače, Ernesto Valverde je na ovom meču odmarao većinu startera, pa je Mesi ušao u igru tek u drugom poluvremenu, a nisu nastupili Pike, Alba, Buskets, Inijesta i Suarez.

Za domaćina je poslednjih 20 minuta na terenu igrao Nemanja Radoja.

Još jedan Srbin je nastupio u Primeri, ali njegova odlična igra nije donela radost njegovom timu.

Darko Brašanac je postigao prvenac u Primeri u 82. minutu te je na taj način ublažio poraz od Viljareala 2:1.