Tadić tone ka Čempionšipu! Venger gurnuo Sautempton na ivicu ambisa, Čičarito zabiberio Čelsijevu čorbu! (VIDEO)

Premijer liga, 33. kolo

Remi u malom derbiju Londona

Fudbaleri Arsenala pobedili su Sautempton sa 3:2 u 33. kolu Premijer lige i dodatno približili Svece ispadanju u Čempionšip.

Iako je gost poveo preko Šejna Longa u 17. minutu, Obamejang i Velbek su do polovremena, tačnije u 29. i 38. minutu preokrenuli.

Čarli Ostin je ušao sa klupe u 72. minutu, da bi u 73. postigao izjednačujući gol, ali to nije bilo dovoljno, jer je Velbek u 81. minutu drugim golom stavio tačku na ovaj meč.

U drugom duelu dana sastaju se Čelsi i Vest Hem, dve ekipe kojim iz različitih razloga "gori pod nogama".

U drugoj utakmici dana, Čelsi i Vest Hem su remizirali rezultatom 1:1.