Kada Džeka nema Bolonja kolo vodi, fenomenalni Ljajić iz prvog šuta zatresao mrežu, SMS ponovo jaše, Juve slavio u derbiju i iskoristio kiks Napolija! (VIDEO)

serija a, 30. kolo

Zanimljiv dan u Kalču

Roma je odigrala nerešeno sa Bolonjom 1:1 u 30. kolu Serije A.

Čileanac Erik Pulgar je u 18. minutu, posle šuta Polija i odbijene lopte, probao šut sa dvadesetak metara, a lopta je prošla "šumu" nogu i završila u mreži Alisona.

Roma je konačno probila bedem domaćih u 76. minutu. Peroti je ušao u šesnaesterac po levoj strani i ubacio za Džeka, a ovaj glavom postigao 14. gol ove sezone.

A fudbaleri Torina su zgazili Kaljari u gostima sa 4:0, a jedan od strelaca bio je Adem Ljajić koji je postigao drugi gol u 54. minutu, posla asistencija Jaga Falkea.

Falke je i bio strelac prvog gola za Bikove, a pogađali su i Ansaldi i Obi.

Ipak, utakmica kola za sada bila je ona između Lacija i Beneventa u kojoj su Rimljani slavili sa čak 6:2!

Lepa vest je da se u sastav vratio i Sergije Milinković, koji je ušao u igru u 75. minutu.

Dušan Basta je ostao na klupi rimskog kluba, a Filip Đuričić je bio na terenu do 73. minuta.

Fudbaleri Sasuola i Napolija odigrali su nerešeno 1:1 u utakmici 30. kola italijanske Serije A. Napoli je i dalje drugi na tabeli, ima 74 boda, odnosno bod manje od prvoplasiranog Juventusa koji svoj meč 30. kola igra kasnije večeras dočekuje Milano i u slučaju pobede imaće šansu da ponovo "pobegne" ekipi Maurisija Sarija. Sasuolo je na 16. poziciji sa 28 osvojenih bodova. Napoli je bio daleko bolji rival na današnjem meču, propustila je brojne izgledne prilike, ali se Sasuolo dobro branio i na kraju i odbranio. Mateo Politano je doveo Sasuolo u vodjstvo u 22. minutu i domaća ekipa je tu prednost čuvala do 80. minuta kada je Rožerio pogodio svoju mrežu i doneo bod Napoliju. Fudbaleri Napolija u narednom kolu dočekuju Kjevo, koji je danas slavio protiv Sampdorije sa 2:1. Sampdorija je deveta sa 44 boda, dok je Kjevo na 15. mestu sa 28.

A u poslednjem meču dana Juventus je slavio sa 3:1 u derbiju sa Milanom!

Junak meča bio je Huan Kvadrado koji je pobedu svojoj ekipi doneo u 79. minutu.

Bjankoneri su poveli golom Dibale u osmom minutu, a za goste je pogodio Leonardo Bonući u 28. minutu.

Treći gol za Juve delo je Samija Kedira iz finiša.