PIKSI NE MOŽE BEZ GOLEADE! Gvangžu doživeo prvi poraz u sezoni, a 7+ je laganica u Kini! (FOTO)
Piksi je doživeo prvi poraz u novoj sezoni kineskog šampionata, Foto: Saša Pavlić Koky

ROKANJE

Konačnih 2:5 postavio je četvorostruki strelac, Vu Lei, na dodavanje Hulka u 73. minutu.

Dragan Stojković Piksi je kao trener Gvangžu RF-a doživeo prvi poraz u novoj sezoni kineske Superlige.

Posle dva trijumfa na startu šampionata, njegova ekipa je izgubila od Šangaj SIPG-a sa 2:5 i to iako je imala dva gola prednosta.

U uvodnih devet minuta ovog susreta, Stojkovićevići igrači Zahavi i Ži doneli su radost domaćoj publici, ali je onda usledio veliki pad.

Od 17. do 28. minuta Vu Lei je sa tri gola preokrenuo rezultat, istakao se tada i Brazilac Oskar sa dve asistencije, a njegov sunarodnik Hulk je u 53. minutu povisio na na dva pogotka razlike, posle čega je i definitivno postalo jasno kome će pripasti trijumf.

Iako treće kolo Superlige Kine još nije okončano, Piksijev Gvangžu R&F će ga završiti na petom mestu, sa šest bodova, koliko imaju i trećeplasirani Čangđing Lifan i Peking Guaon koji je četvrti

BONUS VIDEO: Delije bakljadom i vatrometom obeležile 73. rođendan Crvene zvezde