Kiks Napolija, Juve je opet najbliži Skudetu! Fiorentina pobedila za Astorija, Milan u poslednjoj sekundi do slavlja! (VIDEO)
Fudbaleri Fiorentine, Foto: Reuters

serija a, 28. kolo

Kiša suza širom stadiona u Italiji zbog Davidea Astorija

Fudbaleri Fiorentine uspeli su da posle velike tragedije i smrti Davidea Astorija da se konsoliduju i savladaju Benevento sa 1:0.

Ovde je iz jasni razloga rezultat u drugom planu, ali spomenućemo samo da je gol odluke delo Viktora Uga iz 25. minuta.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka krenula je kiša suza, kako na terenu tako i na tribinama.

Atalanta je na gostovanju Bolonji osvojila tri boda, a jedinim pogotkom De Runa u 83. minutu.

Tim iz Bergama je sada na osmom mestu sa 41 bodom, samo tri manje od pozicije koja vodi u evropske kvalifikacije.

Krotone je iznenadio apeninsku javnost, jer je na svom terenu pregazio Sampdoriju sa 4:1, a uz to je i promašio penal.

Juventus je nastavio sigurno sa odbranom titule, jer je u Torinu sa pola gasa slavio nad Udinezeom, a pored toga je Pipita Iguain promašio jedanaesterac.

Đanluiđi Bufon, koji je ovaj meč presedeo na klupi, plakao je kao i većina igrača i navijača pred početak, kada je trajao minut ćutanja u čast Davidea Astorija.

Sasuolo i SPAL su odigrali nerešeno 1:1, a interesantno je da je i na ovom susretu promašena najstroža kazna.

U pretposlednjem meču dana, Milan je održao san o Ligi šampiona živim jer je slavio nad Đenovom golom u poslednjoj sekundi koji je postigao Andre Silva, Portugalac plaćen 40.000.000 evra.

A, u poslednjoj utakmici dana, verovatno i onoj najvažnijoj, Inter i Napoli su odigrali 0:0 na Đuzepe Meaci, i na taj način je Juve prestigao Napolitance na prvom mestu tabele.

Serija A - 28. kolo

Petak

Roma - Torino 3:0 (0:0) (Manolas 56, De Rosi 73, Pelegrini 90+3)

Subota

Verona - Kjevo 1:0 (0:0) (Karaćolo 52)

Nedelja

Fjorentina - Benevento 1:0 (1:0)

(Ugo 25)

Bolonja - Atalanta 0:1 (0:0) (De Ron 83)

Kaljari - Lacio 2:2 (1:1) (Pavoleti 25, Barela 74 penal - Lukas Leiva 35, Imobile 90+5)

Krotone - Sampdorija 4:1 (3:0) (Trota 6, 36, Stojan 23, Muru 85 autogol - zapata 70)

Juventus - Udineze 2:0 (1:0) (Dibala 20, 49)

Sasuolo - SPAL 1:1 (1:1) (Babakar 31 penal - Antenući 27)

Đenova - Milan 0:1 (0:0) (Andre Silva 90+4)

Inter - Napoli 0:0