Eibar brutalno PREGAZIO Sevilju, Viljareal kiksnuo, Alaves upisao nove bodove! (VIDEO)

PRIMERA, 22. KOLO

Eibar se ovom pobedom približio Sevilji na samo bod u borbi za šesto mesto koje vodi u Ligu Evrope

Fudbaleri Sevilje doživeli su katastrofalan poraz na gostovanju Eibaru, koji je slavio sa čak 5:1 u 22. kolu Primere. Marko Dmitrović je bio veoma dobar na golu pobedničke ekipe, jer je samo primio gol iz penala.

Sevilji baš ne ide sa Vinćencom Montelom na čelu, pošto je doživljen i treći poraz u prvenstvu u poslednjih pet mečeva. Posebno je poslednji protiv Eibara bio bolan, jer su "berberi" kapitulirali ček pet puta.

Domaći su sjajno započeli meč i poveli u prvom minutu. Kike je pogodio, šokirao goste i tako najavio potop učesnika osmine finala Lige šampiona.

Oreljana je u 17. minutu duplirao prednost, ali je samo četiri minuta kasnije Sarabija pogotkom iz penala vratio neizvesnost u meč.

Ali, samo nakratko. Tada je Marko Dmitrović jedini put kapitulirao na meču, iako je bio blizu da zaustavi udarac fudbalera Sevilje.

Ramis je do kraja prvog poluvremena još jednom pogodio, dok su u nastavku Oreljana i Arbilja zapečatili sudbinu gostiju na ovom meču. Eibar se ovom pobedom približio Sevilji na samo bod u borbi za šesto mesto koje vodi u Ligu Evrope.

Fudbaleri Betisa pobedili su na svom terenu Viljareal sa 2:1 u utakmici 22. kolu španske Primere.

Oba gola za domaće postigao je Lorenco Moron. On je prvo bio precizan u 47. minutu, a zatim i u 65. minutu.

Jedini gol za goste postigao je Karlos Baka u 80. minutu iz penala.

Fudbaleri Alavesa pobedili su na svom terenu ekipu Selte sa 2:1.

Selta je osma na tabeli sa 31 bodom, dok je Alaves pobegao iz opasne zone i sada je na 16. mestu sa 22 osvojena boda.

Golove za Alaves postigli su Alfonso u četvrtom i Munir El Hadadi u 18. minutu. Strelac jedinog pogotka za Seltu bio je Iago Aspas u 91. minutu.

Petak

Real Sosijedad - Deportivo 5:0

Subota

Eibar - Sevilja 5:1 (Kike 1, Oreljana 17, 61, Ramis 32, Arbilja 83 - Sarabija 21pen)

Betis - Viljareal 2:1 (Moron 45+2, 65 - Baka 79pen)

Alaves - Selta 2:1