Vratio se Dijego Košta - gol pa crveni! Valensija uspela da savlada Đironu, Maksimović odigrao finiš meča! Ludi derbi Sevilje pripao Betisu! (FOTO) (VIDEO)
Dijego Košta po povratku u Atletiko iz Čelsija, Foto: AP

PRIMERA, 18. KOLO

"Jorgandžije" su sa Hetafeom otvorile 18. kolo španskog prvenstva

Fudbaleri Atletiko Madrida su se vratili posle poraza od Espanjola u prošlom kolu, a na otvaranju 18. su slavili nad Hetafeom sa 2:0.

Madriđani su jedva čekali da vide Dijega Koštu, koji je posle kup utakmice u gostima, prvi put od odlaska sa "Kalderona" zaigrao na novom stadionu, "Vanda Metropolitanu".

MESI IDE IZ BARSELONE! I to pod jednim uslovom koji lako može da se ostvari! (FOTO)

Korea je na asistenciju Grizmana postigao vodeći gol u 18. minutu, a prednost je duplirao Košta u 68.

Međutim, naturalizovani Španac je odmah nakon toga dobio drugi žuti karton zbog proslave gola, što je sudija okarakterisao na svoj način i poslao ga u svlačionicu.

Sve je jasno - vratio se Dijego Košta!

Fudbaler Valensije pobedili su danas Đironu na svom stadionu sa 2:1 u 18. kolu Primere.

Đirona je vodila od osmog minuta golom Kristijana Portua, a potom su Žonas Ramaljo autogolom u 27. i Danijel Pareho iz penala u 48. doneli pobedu Valensiji.

Valensija je treća na tabeli španskog prvenstva sa 37 bodova, dok Đirona ima 23 i na 10. je mestu.

Srpski fudbalski reprezentativac Nemanja Maksimović igrao je za Valensiju od 82. minuta.

Fudbaleri Eibara pobedili su danas Las Palmas u gostima sa 2:1, u 17. kolu Primere.

KATASTROFA! Mitroviću propao transfer u poslednji čas! Povreda je bila jača! (FOTO)

Las Palmas je vodio od 32. minuta golom Žonatana Vijere iz penala, a preokret i pobedu Eibaru doneli su u 72. Fabijan Orljeana i u 77. Serhio Enrih.

Eibar je sedmi u španskom prvenstvu sa 24 boda, dok Las Palmas ima 11 i poslednji je na tabeli.

Fudbaleri Sevilje i Betisa odigrali su sjajan meč, na kraju su gosti slavili rezultatom 3:5 (2:2).

Glavni junaci pobede bili su Fabian Ruiz (gol u 1. minutu), Zuhair Fedal (21), Riza Durmisi (63), Serhio Leon (65) i Kristijan Teljo (95), ali i asistent za prva dva gola - Hoakin.

Pogotke za domaći tim postigli su Visam Ben Jeder (13), Simon Kjaer (40) i Klemen Lengle (67). Bio je ovo prvi put da je doskorašnji trener Milana, Vinćenco Montela, vodio Sevilju u Primeri, posle zvaničnog debija tri dana ranije kada je u Kupu kralja savladan Kadiz 2:0.