Mećava sa Voždovca zatrpala Ivanjicu, Spartak se okliznuo u Šapcu, 7+ u Surdulici! (FOTO) (VIDEO)

superliga, 20. kolo

Spartak je ostao na trećoj poziciji sa 36 poena iz dvadeset odigranih kola.

Fudbaleri Voždovca i Mačve zabeležili su vredne pobede u 20. kolu Superlige.

U Ivanjici na terenu teškom za igru Voždovac je ubedljivo savladao Javor rezultatom 3:0, a golove su postigli Saša Ivković i Andrija Luković.

Voždovac nastavlja sa sjajnim partijama i mogli bi da se nadaju plasmanu u kvalifikacije za Ligu Evrope ukoliko budu na sadašnjem nivou igara. Trenutno su na četvrtom mestu sa 35 bodova, a Javor je poslednji sa 12 osvojenih poena.

Scena kao iz filma! Žestok sukob Grobara na terenu pred meč sa Vojvodinom! (VIDEO)

U drugom meču u Šapcu, domaća Mačva je golom Gavrića pobedila subotički Spartak 1:0 i osvojila 20 bod u Superligi, Spartak je ostao na trećoj poziciji sa 36 poena iz dvadeset odigranih kola.

Odloženi su mečevi između Radničkog i Borca i Rada i Napretka.

U spektaklu u Surdulici, Mladost je savladala Radnik sa čak 4:3.

Vladimir Radivojević sa penala, pa Stefan Golubović već u 13. minutu doneli su ekipi Nenada Milovanovića ranu prednost, pa se učinilo da će Mladost lako do bodova. Ispostavilo se međutim da je to bila samo uvertira u ludo drugo poluvreme.

U 63. minutu Dušan Mićić za 1:2, pa već u sledećem Miloš Trifunović vraća Lučancima dva gola razlike. Potom iskusni Milan Purović za drugi gol domaćina, ali opet odgovor Trifunovića koji je označio i definitivnu selidbu bodova u Lučane. Radnik je preko Aleksandra Gojkovića uspeo samo da ukrasi finiš utakmice.

Mladost je ipak preuzela devetu poziciju na tabeli i sada može da razmišlja i o plej-ofu. I prošle sezone je ušla stidljivo, a na kraju izborila evropsku vizu.