Rim je Romin grad! Vučica savladala Lacio u derbiju kola, Napoli samuje na vrhu! (FOTO) (VIDEO)

SERIJA A, 13. KOLO

Fudbaleri Rome u narednom kolu gostuju Đenovi, dok Lacio dočekuje Fiorentinu...

Fudbaleri Rome pobedili su danas na svom terenu ekipu Lacija sa 2:1 u utakmici 13. kola italijanske Serije A.

Roma je, posle desete pobede od početka sezone, treća na tabeli sa 30 bodova, koliko ima i četvoroplasirani Inter. Lacio je peti sa dva boda manje.

ZAHVALJUJEM SE BOGU, ALI ŽELEO SAM DA DAM 5 KOMADA! Boaći gladan uspeha posle ubedljive pobede nad Radom! (FOTO) (VIDEO)

U prvih 45 minuta današnjeg meča nije bilo golova, da bi Roma u prvih osam minuta nastavka povela sa 2:0. Dijego Peroti je doneo prednost Romi u 49. minutu iz jedanaesterca, a na 2:0 je povisio Rađa Naingolan četiri minuta kasnije.

Konačnih 2:1 postavio je Čiro Imobile pogotkom sa bele tačke u 72. minutu. Fudbaleri Rome u narednom kolu gostuju Đenovi, dok Lacio dočekuje Fiorentinu.

U drugom meču dana Napoli je na svom San Paolu savladao Milan rezultatom 2:1.

Poveli su Napolitanci golom Insinjea u 33. minutu, a trijumf je potvrdio Lukas Zelinski u 73. minutu utakmice, poraz je ublažio Romanjoli u 90. minutu meča.

Ovo je jedanaesta pobeda Napolija, i sa 35 osvojenih bodova zauzimaju vodeću poziciju u Seriji A, dok je Milan uspeo da izgubi i šestu utakmicu u sezoni, i trenutno se nalaze na šestom mestu.

NE KRIJEM KARTE PRED BATE: Milojević pohvalio momke posle pobede i okreće se Belorusiji! (FOTO)