Luka Milivojević diže Palas iz mrtvih! Čelsi pobedio neugodni Bornmut, Liverpul lagano sa novajlijom! (FOTO) (VIDEO)

premijer liga, 10. kolo

Arsenal u pobedničkom raspoloženju dočekuje duel sa Crvenom zvezdom...

Zanimljivi rezultati u Premijer ligi na subotnjim utakmicama.

Mančeter Siti je nastavio da deli lekcije na ostrvu, Arsenal je nekako savladao Svonsi, Kristal Palas je u 97. minutu stigao do remija sa Vest Hemom, a Liverpul je u nastavku deklasirao Hadersfild sa 3:0.

Arsenal u pobedničkom raspoloženju dočekuje duel sa Crvenom zvezdom u četvrtom kolu grupne faze Lige Evrope, Arsenal je posle preokreta u drugom poluvremenu savladaoSvonsi sa 2:1. Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena, Abraham je odlično odigrao u prostor sa Klukasa, koji je pobegao iza leđa uspavanom Beljerinu i rutinski matirao Čeha.

Početkom drugog dela igre Sead Kolašinac je pokrenuo svoj tim. Bosanac je prvo doneo poravnanje na asistenciju Ozila, a nedugo potom asisirao Aronu Ramziju za preokret.

Liverpul se vratio na pobednički kolosek! Firmino i drugari su načeli Hadersfild u dugom poluvremenu i slavio sa ubedljivih 3:0. Danijel Stariž je načeo goste u 50. minutu, u 58. Roberto Firmino je duplirao prednost, a pobedu overio Đorđino Vajnaldum 15 minuta pre kraja utakmice na asistenciju Salaha.

Stouk je slavio 'minimalcem' u Votfordu (0:1), Daren Flečer je bio strelac jedinog gola na 'Vikaridž Roudu'.

Vest Hem je u sedmom minutu nadoknade ostao bez pobede u komšiluku protiv fenjeraša.

Ćićarito i Aju su doneli dva gola prednosti u prvom poluvremenu, ali ni dva gola prednosti nije bio dovoljno veliki kapital za pobedu ekipe Slavena Bilića u gostima. Luka Milivojević je početkom drugog poluvremena bio precizan sa 'kreča' i tako se koliko-toliko iskupio za težak kiks na sredini terena posle kog je pao drugi gol Vest Hema, a u dubokoj sudijskoj nadoknadi Vilfrid Zaha donosi bod Kristal Palasu - 2:2.

Čelsi je na gostujućem terenu savladao ekipu Bornmuta sa 1:0 u poslednjem meču u subotu. Strelac je bio Eden Azar na asistenciju Morate u 51. minutu utakmice.

Premijer liga, 10. kolo:

Subota:

Mančester Junajted - Totenhem 1:0 (0:0) (Marsijal 81)

Arsenal - Svonsi 2:1 (0:1) (Kolašinac 51, Remzi 58 - Klukas 22)

Kristal Palas - Vest Hem 2:2 (0:2) (Milivojević 50pen, Zaha 90+7 - Ćićarito 31, Aju 43)

Liverpul - Hadersfild 3:0 (0:0) (Staridž 50, Firmino 58, Vajnaldum 75)

Vest Bromvič - Mančester Siti 2:3 (1:2) (Rodrigez 13, Filips 90 - Sane 10, Fernandinjo 15, Sterling 64)

Votford - Stouk 0:1 (0:1) (Flečer 16)

Bornmut - Čelsi 0:1 (0:0)