Katai ponovo dobio šansu, Atletiko i Barsa na ravne časti! (VIDEO)

Primera 8. kolo

Zanimljivo veče je iza nas

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su danas Sevilju sa 1:0, u osmom kolu Primere.

Strelac je bio Mikel Vesga u 43. minutu.

Atletik je 14. na tabeli španskog prvenstva sa osam bodova, dok je Sevilja druga sa 16.

Prvim pogotkom zvanično najboljeg igrača sveta u La Ligi ove sezone, Real je uspeo da osvoji tri boda na vrućem gostovanju kojeg nije bilo prošle sezone zbog ispadanja Hetafea u Segundu - 1:2 (0:1)

Karim Benzema sam je sebi stvorio šansu za takođe prvi pogodak ove sezone u šampionatu kada je u 39. minutu prihvatio jednu na kratko presečnu loptu i pogodio donji desni ugao gola iskusnog Gvaite.

U ovom sastavu nikad viđena odbrana Reala, sa rezervnim golmanom Kikom Kasiljom iza sebe, "pukla" je u 56. minutu po desnoj strani, odakle je rezervista Fransisko Portiljo uputio oštar centaršut po zemlji i, ispostaviće se, pronašao kapitena Horhea Molinu koji je nekako uspeo da preusmeri loptu u mrežu.

Ekipa Alavesa doživela je novi poraz u španskom šampionatu ove sezone, sada je od njih bolja bila ekipa iz San Sebastijana rezultatom 0:2.

Gsti su došli do prednosti u 77. minutu, strelac je bio Ojarzabal. Samo četiri minuta kasnije, sve je bilo ja sno na "Mendizorotci", Elustondo je na asistenciju Prijeta povisio prednost Sosijedada na 0:2.

Prvo poluvreme je proteklo bez golova, a u nadi da bi nešto moglo da se promeni, trener domaćin je u 64. minutu napravio dvostruku izmenu, umesto Ibaija i Medrana na teren je poslao Vigaraja i bivšeg fudbalera Crvene Zvezde Aleksandra Kataija koji je sve češće počeo da dobija šansu u timu Alavesa.

U poslednjem meču dana Atletiko i Barsa su podelili bodove u Madridu, bilo je 1:1.

Saul Nguez je u 41. minutu doveo domaće u prednost, a Konačan rezultat postavio je Luis Suarez u 82. minutu.

BONUS VIDEO: ESPRESO TVITER: Vaso Psihopat Bakočević