Šok terapija uspela, Hrvatska u baražu! (FOTO) (VIDEO)

kvalifikacije za svetsko prvenstvo!

Posle večerašnjih utakmica može se reći da je najgore prošla Slovačka

Večeras je odigrano poslednje kolo kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji u grupama D, G i I.

TO SE SANJA DOK SI DETE! Prijović: Zahvalio sam se bogu za sve godine što sam morao da čekam! (FOTO) (VIDEO)

Pored utakmica u grupi D iz koje je Srbija otišla direktno u Rusiju, a Republika Irska u baraž, najveći pobednik večeri je Hrvatska.

Šta je to selektor Muslin imao da kaže posle plasmana Srbije na Svetsko prvenstvo!? (FOTO)

Hrvati su slavili na gostovanju u Ukrajini sa 0:2, što je bilo dovoljno da izbore mesto u baražu, ali ne i da se direktno kvalifikuju, kako je Island očekivano savladao Kosovo sa 2:0.

PRVO NAS JE UNAKAZIO, A SAD NAM ŽELI SREĆU! Marko Arnautović se oglasio povodom meča Srbija - Gruzija! (FOTO)

Golove za Hrvatsku postigao je Kramarić u 62. i 70. minutu, dok su za Islanđane pogađali Sigurdson u 40. i Gudmonson u 68. minutu.

Ovakav rasplet situacije doveo je do toga da bez baraža za plasman na Svetsko prvenstvo ostane selekcija Slovačke.

U ostalim duelima, Italija je slavila u Albaniji sa 0:1 golom Kandreve u 73. minutu, Turska je remizirala u Finskoj 2:2, strelci su bili Arauri i Pohjanpalo za Fince, dok je ta Turke dva puta pogodio Tosun.

Španija je overila plasman u Rusiju bez poraza trijumfom u Izraelu od 0:1 gol je postigao Iljaramendi, a Makedonija je bila ubedljiva protiv Lihtenštajna, slavili su sa 4:0 Musliu, Trajkovski, Bardhi i Ademi.

Austrija je u poslednjoj utakmici grupe D bila bolja od Moldavije, a gol odluke postigao je Šaub.