BRATUŠKE, ETO NAS NA LETO! Srbija je na Svetskom prvenstvu! (FOTO) (VIDEO)

kvalifikacije za svetsko prvenstvo!

Sva dešavanja pre, tokom i posle meča mogli ste pratiti uz naš dobro poznati "lajv-blog"

Objavljeno: 23:03h

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedom protiv Gruzije plasirala se na Svetsko prvenstvo.

Gol odluke delo je Aleksandra Prijovića u 74. minutu.

Nije sve izgledalo tako svetlo za Orlove posle prvih 45 minuta. Kao da su u grču bili izabranici Slavoljuba Muslina pa je u prvom delu igre Gruzija jedina imala dve prilike.

Ispraćeni su zvižducima u svlačionicu Orlovi, ali su se probudili već na startu drugog poluvremena!

Redom su se ređale šanse, ali je Makaridze sve uspeo da odbrani. Kada je i bio savladan, odlično su reagovali defanzivci Gruzije i delovalo je da Srbija neće tako lako do gola.

Ipak, Slavoljub Muslin pravi fenomenalnu izmenu i umesto Ljajića na teren šalje Aleksandra Prijovića, a ovaj mu to ubrzo vraća golom vrednim plasmana na Mundijal!

Svaka čast Orlovi, zaslužili ste put u Rusiju!

U drugoj utakmici naše grupe, Republika Irska je savladala Vels u gostima sa 1:0 i tako obezbedila baraž za Svetsko prvenstvo. Gol odluke postigao je Meklin u 57. minutu i time je odveo svoju reprezentaciju u baraž.

Evo i tabele naše grupe posle odigranog poslednjeg kola:

Standings provided by Sofascore LiveScore

Srbija - Gruzija 1:0

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Maksimović, Tošić - Rukavina, Gudelj, Matić, Kolarov - Ljajić, Tadić i Mitrović. GRUZIJA: Makaridze - Kakabadze, Kašija, Kočolava, Navalovski - Kankava, Gvilija, Aburjania - Jigauri, Kazaižvili i Kvilitaja.

KRAJ UTAKMICE, SRBIJA JE NA SVETSKOM PRVENSTVU U RUSIJI!

75. minut - Još samo 15 minuta do Svetskog prvenstva u Rusiji!

74. minut - GOOOOOOOL! ALEKSANDAR PRIJOVIĆ POGAĐA ZA 1:0! Fenomenalno se snašao napadač PAOK-a na pas Mitrovića i skratio je muke Orlova!

73. minut - Još jedna prilika za Ivanovića koji sam sa 5 metara loptu prebacuje preko gola.

70. minut - KAKVA PRILIKA ZA SRBIJU! Pokušaj Matića sa gol linije brani Kankava! Šteta, Makaridze je bio savladan...

66. minut - Pravi 'glavomet' u petercu Gruzije, ali lopta ponovo završava u korneru. Posle drugog kornera za redom pokušao je Ivanović, ali pored gola.

61. minut - Umesto Adema Ljajića na terenu je Prijović.

60. minut - Pokušaj Mitrovića, ali pored gola Makaridzea.

57. minut - Gol za Republiku Irsku u Velsu! Pogotkom Meklina sada su Irci prvi na tabeli naše grupe!

54. minut - KAKVA PRILIKA ZA SRBIJU! Centaršut Tadića, pokušaj Mitrovića, ali spektakularna intervencija Makaridzea! Šteta, velika je ovo prilika bila!

50. minut - Upaljene su i baklje na tribinama. Nadamo se da Srbija neće biti kažnjena zbog ovoga.

49. minut - Odlična akcija Orlova, ali centaršut Ivanovića stigao je samo do golmana Makaridzea.

48. minut - Pokušaj Gudelja, ali visoko preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme utakmice na Marakani.

Kraj prvog poluvremena. Bledi Orlovi ispraćeni su zvižducima u svlačionicu. Poluvreme je i u Velsu, takođe završeno najnepopularnijim rezultatom!

45. minut - Pokušaj Duška Tošića posle centaršuta Ljajića, ali nije bilo promene rezultata.

43. minut - Žuti karton za Nemanju Matića.

39. minut - Prva prilika za Orlove, Tadićev udarac sjajno brano brani Makaridze. Šteta, ovo je moglo da bude 1:0.

39. minut - Kakabadze pokušava sa distance, ali Stojković je ponovo siguran.

34. minut - Čuju se i prvi zvižduci sa tribina stadiona 'Rajko Mitić'... Publika gubi strpljenje iako još nije ni poluvreme.

32. minut - Pokušaj Adema Ljajića iz slobodnog udarca, ali visoko preko gola.

29. minut - I dalje bez prave prilike za reprezentaciju Srbije.

20. minut - Na utakmici između Velsa i Republike Irske takođe je 0:0. Jedinu priliku na utakmici imao je Aron Remzi u sedmom minutu.

17. minut - Prva prilika za Gruziju, Gvilija je pokušao sa distance, ali Stojković brani. U nastavku akcije još jedna prilika za Gruziju, lopta završava pored gola.

15. minut - Početna inicijativa Orlova, ali bez pravih prilika i promene rezultata.

11. minut - Dobra akcija Orlova, ali jedan defanzivac Gruzije reaguje u poslednjem trenutku ispred Dušana Tadića.

2. minut - Prvi korner za reprezentaciju Srbije izveo je Dušan Tadić. Lopta se odbila do Kolarova koji šutira sa distance, ali pravo u ruke Makaridzea.

20:45 - Utakmica je počela.

20:44 - Evo i selektora Slavoljuba Muslina.

20:42 - Evo naše reprezentacije pred najvažniju utakmicu u ovim kvalifikacijama.

20:40 - Na stadionu 'Rajko Mitić' prisutno je oko 40 hiljada gledalaca koji su napravili fenomenalnu koreografiju.

20:38 - Obe ekipe izašle su na teren. Srpski fudbaleri dočekani su uz pesmu koju je uživo zapevao Miloš Radovanović - 'Pukni zoro'! Kod pevača je primećen jedan detalj koji je prilično neverovatan:

Zar baš S OVOM zastavom na ruci? Marakana grmi "Pukni zoro", a kod pevača je primećen detalj koji je razbesneo celu Srbiju! (FOTO)

20:35 - Pre utakmica javio se i dobar prijatelj Igora Duljaja sa zanimljivim viđenjem večerašnje utakmice:

Duljajev drugar iz Gruzije za Espreso: Ako budemo igrali kao protiv Velsa, kladim se na vas! (FOTO)

20:30 - Nekoliko zanimljivih transparenata vidi se na tribinama stadiona 'Rajko Mitić'. Tu je i zastava koja se na Severu Marakane ne može često videti.

20:20 - Atmosfera polako postaje onakva kakva se očekivala da će biti.

20:05 - Ekipe su izašle na zagrevanje, a evo i atmosfere sa tribina koje se polako pune:

19:55 - Izašli su i sastavi za večerašnju utakmicu:

SRBIJA: Stojković - Ivanović, Maksimović, Tošić - Rukavina, Gudelj, Matić, Kolarov - Ljajić, Tadić i Mitrović.

GRUZIJA: Makaridze - Kakabadze, Kašija, Kočolava, Navalovski - Kankava, Gvilija, Aburjania - Jigauri, Kazaižvili i Kvilitaja.

Startnih 11 za #SRBGEO ? #Orlovi, srećno! ????? #NaVašimKrilima #SviZaSrbiju

Објава коју дели ФУДБАЛСКИ САВЕЗ СРБИЈЕ (@fudbalskisavezsrbije) дана

19:30 - Atmosfera na Autokomandi, više od sat vremena pred početak utakmice, govori da će biti lepa atmosfera na stadionu 'Rajko Mitić'.

19:20 - Da li je narod u Srbiji svestan važnosti ove utakmice?!

MRTVO MORE! Srbijo, da li si svesna da tvoji Orlovi danas igraju za prolazak na Mundijal? Sudeći po ovome - i ne baš! (FOTO)

19:15 - Srbija je već na Svetskom prvenstvu?! Evo i zbog čega verujemo u to:

Ljudi, Srbija je već na Svetskom prvenstvu, samo vi to ne znate! Evo i zašto! (FOTO) (VIDEO)

19:00 - Poznato je i uz koju će pesmu Orlovi izaći na teren stadiona 'Rajko Mitić':

Fudbaleri Srbije zauvek će pamtiti ovo veče! Svi da naučite reči, poznato je uz koju pesmu dočekujemo Orlove na Marakani! (VIDEO)

18:50 - Evo šta o utakmici Srbija-Gruzija ima da kaže fudbaler Partizana Zoran Bambi Tošić:

Bambi Tošić je siguran da će Srbija igrati na Mundijalu sledeće godine!

BONUS VIDEO: Aleksandar Prijović za Espreso o meču sa Austrijom, ali i muzičkom ukusu