Ubitačnim finišom Juve dobio Violu i vratio se u šampionsku trku, Miha u problemima! (VIDEO)

Serija A 16. kolo

"Stara dama" posle nešto slabijeg početka sezone sada je ponovo u igri za odbranu titule

Nikada ne otpisujte šampiona! Toga bi uvek trebalo da se pridržavaju ljubitelji sporta, a zašto je to tako pokazao je Juventus. Prvak Italije se posle pobede nad direktnim rivalom Fiorentinom 3:1 ravnopravno uključio u borbu za "skudeto" posle nešto sporijeg početka sezone. U danu kada smo imali prilike da gledamo dva derbija Serije A "stara dama" je odlično iskoristila rezulate svojih glavnih konkurenata u borbi za vrh i smanjila zaostatak za vodećim Interom na samo 6 bodova.

Sve je mirisalo na remi u Torinu, obe ekipe su postigle po gol u prvom poluvremenu i tu se stalo. Činilo se da će doći do podele bodova, baš kao nešto ranije u duelu Napolija i Rome (0:0), ali je onda usledio ubitačni udarac domaćina. Dva kontranapada, dva gola (Mandžukić, Dibala) i "viola" je bila dokusurena, iako je ona povela u 3. minutu iz jedanaesterca preko Ilićića. U međuvremenu je Kvadrado bio izjednačio rezultat. Siniši Mihajloviću se nikako ne piše dobro na klupi Milana. "Rosoneri" su protiv poslednjeplasirane Verone osvojili samo bod, a srpski trener je posle meča osu drvlje i kamenje po sudijama za koje smatra da su oštetile njegov tim za dva penala. Serija A, 16, kolo: Subota Đenova - Bolonja 0:1 Palermo - Frozinone 4:1 Udineze - Inter 0:4 Sasuolo - Torino (odloženo) Nedelja Milan - Verona 1:1 (Baka 52. - Toni 56p) Kjevo - Atalanta 1:0 (Birsa 76) Empoli - Karpi 3:0 (Makarone 46, 61, Saponara 51) Napoli - Roma 0:0 Juventus - Fiorentina 3:1 (Kvadrado 6, Mandžukić 80, Dibala 90+1 - Iličić 3p) Ponedeljak Lacio - Sampdorija 20.45