Sjajno veče za Srbe u Seriji A! Kolarov namestio gol, magični Adem Ljajić ponovo zatresao mrežu! (VIDEO)

serija a, 5. kolo

Pobede Rome, Milana, Juvea, Fiorentine, Torina... Napoli zgazio Lacio sa 4:1 u Rimu!

Fudbaleri Rome pobedili su u gostima ekipu Beneventa sa ubedljivih 4:0 u utakmici petog kola italijanske Serije A.

Dva gola za pobednički tim postigao je Edin Džeko u 22. i 52. minutu, dok su dva pogotka bila delo domaćih igrača. Prvo je Fabio Lučioni postigao autogol u 35. minutu, a potom i Lorenco Venuti u 74. Asistent kod prvog gola Džeka bio je srpski fudbaler Aleksandar Kolarov.

Roma je peta na tabeli Serije A sa devet bodova, dok je Benevento poslednji i dalje bez bodova i poslednji je na tabeli sa gol razlikom 1:14.

Šampion Juventus je minimalcem slavio na svom stadionu nad Fiorentinom, dok je Milan sa 2:0 preslišao SPAL.

Torino je sa 3:2 slavio u Udinama. Strelci su bili Andrea Beloti u devetom, Halifredson (a.g) u 30. i Adem Ljajić u 67. minutu.

Golove za domaću ekipu postigli su Rodrigo u 48. i Lazanja u 75. minutu.

U derbiju večeri, Napoli je demolirao Lacio na Olimpiku sa 4:1.đ

Stefan De Vrij je doveo domaće u prednost u 30. minutu, da bi gosti u drugom poluvremenu izbušili rivala.

Kulibali, Kaljehon i Mertens su pogađali od 54. do 59. minuta, da bi konačan rezultat postavio Žorginjo u 91. minutu.

Sergej Milinković je na terenu proveo 63. minuta.