Đirona šokirala Atletiko Madrid! (VIDEO)

primera

Ipak, crveno-beli su uspeli da se vrate

Đirona je stigla i nogom razvalila vrata na debiju u Primeri, ali je na kraju „namazani“ Atletiko iz Madrida osvojio bod na gostovanju (2:2) na kojem se vratio iz mrtvih i to sa igračem manje.

Ako malena Đirona bude igrala ovako ili slično u svim narednih utakmicama u elitnom društvu, nema sumnje da će mnogi da „ostave kosti“ na stadionu Munisipal de Montilivi.

Takođe, jasno je da je Pep Gvardiola napravio sjajan potez odlukom da u Đironu šalje na kaljenje igrače Mančester Sitija. Imaće šta da nauče u Primeri.

Domaćin je furiozno počeo utakmicu kao da je on velikan španskog fudbala, Atletiko prvi put igra u Primeri.

I za samo tri minuta Đirona je imala ogromnih 2:0 na radost 10.000 gledalaca u srcu Katalonije. A oba pogotka za domaćina dao je izuzetno raspoloženi Argentinac Kristijan Stuani, koji je u 22. i 25. minutu savladao Jana Oblaka.

Ipak, u drugom poluvremenu Dijego Simeone je pokazao ko je tata. A delovalo je da je Atletiko na dnu u 67. minutu, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Antoan Grizman. U 78. minutu Anhel Korea je udarcem glavom prepolovio zaostatak, a pet minuta pre kraja Hoze Himenez je oživeo Jorgandžije.

Petak

Leganes – Alaves 1:0 (1:0) (Gabrijel 24)

Valensija - Las Palmas 1:0 (1:0) (Zaza 22)

Subota

Selta - Real Sosijedad 2:3 (1:1) (Gomez 22, 50 - Ojarzabal 33, Huanmi 80, Hoze 88)

Đirona - Atletiko Madrid 2:2 (2:0) (Stuani 22, 25 - Korea 78, Himenez 85)

22.15: (1,60) Sevilja (4,00) Espanjol (5,70)