BAJERNU SUPERKUP, BORUSIJA BAKSUZNA: Ni vođstvo dva puta, ni prednost na penalima nije pomoglo "milionerima"! (VIDEO)

maler ih poterao

Bavarci su sa osvojenim trofejom ušli u novu sezonu

Objavljeno: 23:22h

Bajern Minhen je osvojio prvi trofej u novoj sezoni.

Šampioni Nemačke su trijumfovali u Superkupu koji se tradicionalno nedelju dana pre početka sezone nad Borusijom iz Dortmunda posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Nakon 90 minuta igre bilo je 2:2, pa su morali da odlučuju penali koji su pripali Bavarcima 5:4.

Imaju za čime da žale "milioneri" koji su dva puta vodili na meču i onda u finišu ostali bez pobede i trofeja.

Kris Pulišić je doveo u vođstvo domaćina u 12. minutu, ali je Levandovski kao već po običaju i sada bio koban za svoj nekadašnji tim poravnavši rezultat.

U 70. minutu novo vođstvo igrača u žuto-crnim dresovima, Obamejang je pobegao odbrani i matirao Ulrajha, da bi onda loša sreća pogodila tu ekipu u 88. minutu.

Pravi karambol je bio u petercu Borusije posle kornera Bajerna, Levandovski je pogodio prečku, domaći igrači su se bacali da izblokiraju šuteve Bavaraca kojima se lopta odbijala u noge i onda baksuz za Lukaša Piščeka, jer se lopta od njega odbila u gol za 2:2.

Na kraju morali su da rešavaju jedanaesterci, a tamo opet je Dortmund prokockao svoju šansu, kada je Kimih prvi promašio. Tada na scenu stupa Sven Ulrajh koji kroti šuteve sa "bele tačke"Sebastijana Rodea i Marka Bartre i donosi trofej Bajernu.

BONUS VIDEO: Slavlje na tribini posle gola Milana